Niepokojące informacje z USA. Oto, co zrobiono

0
0
0
Flickr.com
Flickr.com /

Ostatnio w Internecie pojawiły się niepokojące informacje z USA. Musisz to przeczytać.

Republikanie dołączają do Demokratów, aby promować ustawę o „małżeństwach” osób tej samej płci, co jest historyczną porażką konserwatystów.

Dwunastu republikańskich senatorów dołączyło do Demokratów, aby przyspieszyć projekt ustawy, która ma być pierwszym dużym zwycięstwem legislacyjnym Joe Bidena w kwestiach LGBT. W być może największej klęsce, jaką konserwatyści kiedykolwiek ponieśli z rąk Republikanów, Senat w głosowaniu 62 do 37 przegłosował ustawę Demokratów, aby zawrzeć „małżeństwa” osób tej samej płci w prawie federalnym.
Dwunastu republikańskich senatorów dołączyło do Demokratów, aby przyspieszyć pracę nad ustawą „Ustawa o szacunku dla małżeństwa”, w tym: Sens. Susan Collins z Maine, Rob Portman z Ohio, Thom Tillis z Północnej Karoliny, Lisa Murkowski z Alaski, Mitt Romney z Utah , Roy Blunt z Missouri, Richard Burr z Północnej Karoliny, Shelley Moore Capito z Wirginii Zachodniej, Joni Ernst z Iowa, Cynthia Lummis z Wyoming, Dan Sullivan z Alaski i Todd Young z Indiany.
Lider republikańskiej mniejszości w Senacie, Mitch McConnell z Kentucky, głosował przeciwko ustawie o szacunku dla małżeństwa, ale odmówił zajęcia stanowiska publicznego przed głosowaniem. Senator John Thune z Północnej Dakoty, senator Partii Republikańskiej odpowiedzialny za egzekwowanie dyscypliny partyjnej w ważnych głosowaniach, również głosował przeciw, choć nie namawiał Republikanów do sprzeciwu.
Demokraci potrzebowali 10 Republikanów, aby przezwyciężyć obstrukcję Senatu 60 głosami i rozpocząć formalną debatę nad ustawą. Ustawodawstwo jest teraz na ścieżce schodzenia do ostatecznego przejścia, które wymagałoby zaledwie 51 głosów i prawdopodobnie nastąpi po przerwie w Senacie w Święto Dziękczynienia, donosi CNN.
Dzisiejsze głosowanie odbyło się pomimo sprzeciwu wielu najbardziej prominentnych grup konserwatywnych w Stanach Zjednoczonych, w tym Heritage Foundation i Alliance Defending Freedom, tysięcy chrześcijańskich kościołów i instytucji oraz przytłaczającej większości republikańskich wyborców, którzy sprzeciwiają się federalnemu ustawodawstwu kodyfikującemu homoseksualne „małżeństwa”.
Ustawa o poszanowaniu małżeństwa czyni redefinicję małżeństwa prawem kraju, nawet w przypadku, gdy Sąd Najwyższy uchyli swoją decyzję z 2015 r. Obergefell v. Hodges, która nakazuje prawne uznanie „małżeństw” osób tej samej płci w całym kraju.
Ustawa uchyla ustawę o obronie małżeństwa, która na szczeblu federalnym uznała małżeństwo za związek jednego mężczyzny i jednej kobiety oraz zagwarantowała stanom prawo do podtrzymania tradycyjnego małżeństwa, a także wymaga od rządu federalnego i wszystkich 50 stanów uznania homoseksualnych „małżeństw ” przyjmowanych zgodnie z prawem w jakimkolwiek stanie.
Stanowi to również poważne zagrożenie dla wolności religijnej, o czym wielokrotnie ostrzegały liczne organizacje społeczno-konserwatywne i zajmujące się wolnością religijną. Ustawa o poszanowaniu małżeństwa zawiera klauzulę „prywatnego prawa do działania”, która pozwala każdemu, kto został „poszkodowany w wyniku naruszenia” ustawy, na wszczęcie postępowania cywilnego przeciwko osobie, która ją naruszyła, „w celu zadośćuczynienia i nakazu”. Prokuratorzy generalni byliby również w stanie wszcząć postępowanie cywilne przeciwko domniemanym sprawcom naruszenia.
„Dzisiaj Senat postanowił podsycić wrogość wobec Amerykanów, którzy mają przekonania na temat małżeństwa zakorzenione w honorowych przesłankach religijnych lub filozoficznych” – powiedziała dyrektor generalna Alliance Defending Freedom, prezes i radca prawny Alliance Defending Freedom, Kristen Waggoner.
„W tej chwili urzędnicy rządowi w całym kraju – w tym administracja Bidena – argumentują w sądzie, że osoby i organizacje religijne, które kochają i pracują z ludźmi z różnych środowisk, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej i karnej, jeśli nie porzucą swoich przekonań w tej sprawie” – dodała.
„Nie popełnijcie błędu, ta ustawa zostanie wykorzystana przez urzędników i aktywistów do karania i rujnowania tych, którzy nie podzielają rządowego poglądu na małżeństwo” – kontynuowała Wagoner, ostrzegając przed „drapieżnymi procesami sądowymi, które wynikną z dzisiejszego głosowania”.

Źródło: LifeSiteNews


Chris Klinsky

Źródło: Chris Klinsky

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną