Szokująca teza szefa wywiadu! Władimir Putin nie dożyje końca wojny!

0
0
0
/ Kremlin.ru

Jest mało prawdopodobne, że (red. Putin) ją w ogóle przeżyje, a obecnie w Rosji już toczą się intensywne dyskusje o tym, kto miałby go zastąpić - twierdzi Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu.

W rozmowie z amerykańskim portalem The War Zone, Budanow stwierdza m.in. iż wojna, która toczy się na Ukrainie będzie ostatnią w życiu prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina. Jego zdaniem rosyjskie elity są coraz bardziej sfrustrowane sytuacją na froncie i będą dążyły do zmiany przywódcy.

Szef ukraińskiego wywiadu wspomniał także, iż w obwodzie donieckim, w dużej części kontrolowanym przez siły rosyjskie, postawiono symboliczny nagrobek Putinowi, co ma symbolizować jego całkowitą porażkę w wojnie z Ukrainą.

Kyryło Budanow zapowiedział także, że obecnie wojska ukraińskie czeka wyjątkowo trudna walka o Chersoń.

W Chersoniu przebywają teraz najlepiej przygotowane oddziały rosyjskie. Duża część z nich to wojska powietrznodesantowe Federacji Rosyjskiej, siły operacji specjalnych i piechota morska, a więc najbardziej zdolne do walki oddziały w Rosji - podkreślił.

Jednocześnie szef ukraińskiego wywiadu wyznał, iż według jego przeświadczenia, Chersoń zostanie odbity do końca listopada bieżącego roku.

Źródło: The War Zone

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną