Pamiętamy o Polakach na Kresach! Ostatni moment, aby wesprzeć świąteczną zbiórkę!

0
0
0
/

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, w którym w szczególny sposób pamiętamy o naszych bliskich, obdarowując ich prezentami i składając im życzenia. Nie wszyscy mają jednak takie szczęście. Do wielu naszych Rodaków zamieszkujących dawne Kresy Rzeczypospolitej mogą nie dotrzeć życzenia, a tym bardziej prezenty. Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć” zorganizowało specjalną zbiórkę świąteczną z myślą o nich.

- Pragniemy, aby i oni mogli przeżyć nadchodzące Święta w radosnej atmosferze. Robimy to w myśl zasady: „jeden naród ponad granicami”. Dlatego ośmielamy się prosić o Państwa o pomoc w realizacji tego szczytnego celu – piszą organizatorzy. 

Akcja polega na zbiórce funduszy i produktów do paczek, które trafią do Polaków mieszkających w Starej Hucie, Czereszu oraz Krasnoilsku na Ukrainie. W tych parafiach posługuje polski kapłan ks. Janusz Gnat, który skontaktował się ze Stowarzyszeniem „Wspólnota i Pamięć”.

W paczkach dla naszych Rodaków znajdą się przede wszystkim: długoterminowa żywność, środki czystości, ubrania, leki, zabawki dla dzieci oraz latarki i powerbanki.

Akcja powoli dobiega końca. 17 grudnia to ostatni dzień jej trwania. Możną ją wesprzeć za pomocą portalu Zrzutka.pl pod linkiem:

https://zrzutka.pl/z/pamietamy-o-polakach-na-kresach

Pomóc można również w innej formie, przynosząc wyżej wymienione artykuły na adres: ul. Zielna 39 w Warszawie (budynek PAST-y, 10. piętro). Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

 

Źródło: mat. prasowe

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną