Niemcy uzależniają zgodę na przekazanie czołgów Ukrainie od postawy USA. ZChR: Sytuacja jest inna, gdy same Niemcy prowadzą eksport

0
0
0
/

Niemcy nie wyślą swoich czołgów Leopard do Ukrainy, jeśli USA nie przekażą tam swoich maszyn – donosi amerykański dziennik „The Wall Street Journal” („WSJ”). Informacje gazety mieli potwierdzić wysocy rangą niemieccy urzędnicy. – Niemcy haniebnie uzależniają zgodę na przekazanie czołgów produkcji niemieckiej Ukrainie (np. przez Polskę) od postawy USA. Sytuacja jest inna, gdy same Niemcy prowadzą eksport … – tak skomentował na Twitterze niemieckie stanowisko Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ilustrując je materiałem filmowym z niemieckimi czołgami wkraczającymi do Polski w roku 1939.

Kraje należące do NATO dysponują dwoma tysiącami takich czołgów, które uważane są za jedne z najlepszych na świecie – wynika z danych londyńskiego think tanku International Institute for Strategic Studies. „WSJ” podkreśla, że kilka rządów państw europejskich zadeklarowało, że chcą wysłać do Ukrainy swoje wyprodukowane w Niemczech czołgi.

Piotr Galicki

Źródło: ngopole.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną