Nie będzie wspólnej listy opozycji! PSL nie chce startować z Lewicą

0
0
0
/ screen TVN24

Polskie Stronnictwo Ludowe nie chce tworzyć wspólnej listy z Lewicą - poinformował prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak zapewnił, jego ugrupowanie postara się o głosy wyborców konserwatywnych.

Jeżeli nie chcemy stracić żadnego wyborcy, również o tej wrażliwości bardzo często konserwatywnej, z poszanowaniem dla tradycji narodowych, ale też ludowych i chrześcijańskich, to pójście ze skrajną lewicą na jednej liście odbiera część wyborców. Oni zostają w domu, a w najgorszym wypadku idą i głosują z zaciśniętymi zębami na PiS - mówił w rozmowie z radiem RMF FM.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza opozycja w zbliżających się wyborach parlamentarnych powinna posiadać dwie listy, ponieważ różnice programowe są zbyt duże.

Porażką Polski będzie, jeżeli dalej będą trwały złe rządy i za to my poniesiemy odpowiedzialność. Je tę odpowiedzialność biorę na siebie jako jeden z tych, który przewodzi formacjom parlamentarny i biorącym udział w wyborach. To jest wielka odpowiedzialność. To jest moment finalny. Wszystko zostanie zaakceptowane i wiele zostanie wybaczone, jeżeli na końcu będzie sukces - stwierdził.

Apeluję do wszystkich partii opozycyjnych: nie wolno obrażać wyborców PiS-u. My mamy pokonać PiS i przekonać wyborców PiS-u. Z szacunkiem dla tych wyborców - dodał.

Źródło: RMF FM

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną