[SONDAŻ] PiS zwycięski, ale bez większości! Sześć partii w Sejmie

0
0
0
/ screen Twitter.com

Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory, ale nie mogłoby liczyć na samodzielne rządy; do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań - wynika z sondażu firmy United Surveys przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski.

34,4 procent głosów, na taki wynik mogłaby obecnie liczyć partia Jarosława Kaczyńskiego. Co warto podkreślić wskazany wynik jest lepszy o 2,1 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym dwa tygodnie temu.

Na drugim miejscu, niezmiennie, znajduje się Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie prowadzone przez Donalda Tuska osiągnęłoby wynik 27,1 procent, co oznacza nieznaczny wzost o zaledwi2 0,1 pkt proc.

Podium, równiez bez zaskoczenia, zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Na jego partię zagłosowałoby 9,7 procent ankietowanych.

Z badania wynika, że w parlamencie znalazłoby się miejsce jeszcze dla trzech partii. Lewicy - 8,4 procent. Konfederacji - 6,5 procent oraz PSL-Koalicja Polska - 6,2 procent.

Jak w takim wypadku wyglądałaby kwestia mandatów poselskich? Według profesora Jarosława Flisa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, PiS uzyskałby 196 miejsc, KO - 150, Polska 2050 - 41, Lewica - 32, Konfederacja - 21 i PSL-Koalicja Polska - 19.

Źródło: WP.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną