Łukaszenka ostro o Polakach! "Ciągle prowokują..."

0
0
0
/ President.gov.by

Widzicie, jak zachowuje się Polska i Litwa. Na razie z ekonomicznego punktu widzenia ciągle prowokują. Zrzucają odpowiedzialność na mnie - mówił Aleksander Łukaszenka. Prezydent Białorusi nie kry oburzenia w związku z decyzjami władz w Warszawie.

Przypomnijmy, 9 lutego Polska zdecydowała się na zamknięcie przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach. Decyzja niemal natychmiast wywołała poruszenie w Mińsku. Tamtejsze władze skrytykowały decyzję nazywając ją "irracjonalną i niebezpieczną".

Teraz głos w sprawie zabrał także Aleksander Łukaszenka, który określił Polskę i Litwę mianem "prowokatorów ekonomicznych".

Widzicie, jak zachowuje się Polska i Litwa. Na razie z ekonomicznego punktu widzenia ciągle prowokują. Zrzucają odpowiedzialność na mnie. Zamknęli przejścia. Co to jest? To jest prowokacja ekonomiczna. To znaczy, że nie ma handlu, nie ma gospodarki – powiedział białoruski polityk.

Stopniowo urządzają te prowokacje. Tylko nas prowokują. No, do teraz. Teraz myślimy, jak na to zareagować. Decyzje zapadły. Odpowiemy łagodnie na początku. Jeśli nie zrozumieją, będziemy naciskać. Mamy wystarczającą siłę nacisku – dodał.

Źródło: Bielta.by

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną