Hawajscy prawnicy chcą zakazu terapii homoseksualistów
Hawaje, wbrew doświadczeniom psychologów, uznają LGBT za normę. Przeciwnicy gender będą karani.
Do systemu prawnego stanu Hawaje prawnicy chcą włączenia ustawy 1789. Uznaje ona za normę homoseksualizm, biseksualizm oraz transpłciowość. Twórcy powołują się tutaj na Stowarzyszenie Psychologów Amerykańskich (American Psychological Association). Władze uważają, że leczenie wyżej wymienionych orientacji seksualnych powoduje „zmieszanie, depresję, poczucie winy, bezradność, wstyd, wycofanie społeczne, samobójstwa, nadużycia środków [chemicznych]”.
Ich zdaniem tradycyjna rodzina oraz wartości, jakie za nią idą powodują, że wzrasta liczba samobójstw, depresji oraz „stosunków seksualnych bez zabezpieczeń” wśród młodzieży. Oznacza to, że prawo wskazuje konkretnego wroga orientacji seksualnych. Staje się nim rodzina w ujęciu chrześcijańskim. Celem państwa jest „ochrona przed próbami zmiany orientacji seksualnej przez nauczycieli oraz profesjonalnych doradców”. Jako mniejszość nastoletni przedstawiciele LGBT podlegają ochronie, co wprowadza paragraf 302A.
Zabrania on edukacji pozbawionej gender. Dopóki uczeń nie skończy osiemnastego roku życia nauczyciel jest pozbawiony możliwości pomocy w wyjściu z homoseksualizmu. W świetle prawa pedagoga czeka kara dyscyplinarna jeśli będzie prezentował chrześcijańską wizję rodziny i łączenie popędu płciowego z budową anatomiczną człowieka.
Ustawa określa co znaczą „wysiłki na rzecz zmiany płci”. Obejmują one tożsamość gender oraz jej wyrażanie. Tym samym okazywanie uczuć przez homoseksualistów jest uznane za normę. Sprzeciw wobec tego zachowania (np. publiczne pocałunki, tulenie się itp.) jest zakazany. Zarazem ustawa zezwala na promowanie ideologii marksizmu takich jak teorie LGBT, czy antykoncepcja. Dopuszcza zmianę z heteroseksualizmu a zabrania powrotu do niego.
Znów artykuł 436B ogranicza pomoc ze strony psychiatry, terapeuty, czy psychologa. Poradnie rodzinne są przymuszone do uznania idei LGBT za normę wśród nastolatków.
Artykuł zakłada obowiązek karania specjalistów jeśli sprzeciwiają się marksizmowi. Za to pozwala na promowanie przez te środowiska antykoncepcji, co uderza w naukę chrześcijan o czystości przedmałżeńskiej.
Wedle tego prawa 8923 uczniów szkół katolickich zostanie pozbawionych pomocy nauczyciela w przypadku problemów z tożsamością płciową. Ustawa dyskryminuje 220 tys. katolików na Hawajach, bo promuje antywartości oraz zasady niezgodne z chrześcijaństwem oraz zaprzeczające wiedzy naukowej.
Dla przykładu zaprezentowanie uczniowi książki "Homoseksualizm i nadzieja" psychologa Gerarda Van Den Aardwega w świetle tych przepisów jest uznane za przestępstwo i wymaga kary. Pozycja ta zaś dowodzi, że homoseksualizm to żadna kwestia genetyki. Napisał ją naukowiec z Niemiec zajmujący się terapią osób o tej samej „orientacji płciowej”. Pozycja „Homoseksualizm i nadzieja” dowodzi, że leczenie homoseksualistów jest faktem potwierdzonym klinicznie, a nie dyskryminacją, jak sugeruje ustawa.
Rząd Hawajów pominął fakt, że American Psychological Association uznało sodomię za normę pod wpływem głosowania. Wpływ na nie mieli działacze LGBT, bo wywierali naciski m. in. przez zastraszanie członków stowarzyszenia.
Zdaniem Camaron Miyamoto z Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, and Intersex Student Services na Uniwersytecie Hawajskim w Manoa pomoc nastolatkom w odkrywaniu związku między pociągiem seksualnym a budową anatomiczną człowieka to „subtelna forma nadużyć wobec dzieci”. Odpowiedzialna za ustawę 1789 Della Au Belatti uważa, że dzieci są przedmiotem presji w trakcie nauki szkolnej. Pomija ona, że propaganda LGBT to ideologia a nie wiedza oparta o fakty.
W miejsce prawdy wprowadza światopogląd marksistów sprzeczny z nauką o biologii człowieka. Republikanin Bob McDermott zauważa, że ustawa ogranicza prawa dzieci do bycia heteroseksualnymi jak ich rodzice. Nastolatek wedle prawa nie ma możliwości porzucenia homoseksualizmu w oparciu o pomoc specjalisty.
Sprawę wyjaśniają wnioski z Psychological Reports z roku 2002. Według opublikowanych tam ustaleń Paula i Kirka Camerona nastolatki częściej stają się homoseksualistami, niż dorośli.
Podobne regulacje jak ustawa 1789 wprowadziły stany New Jersey, Illinois, Kalifornia i Oregon. Od 2013 Hawaje uznają tzw. „małżeństwa” homoseksualistów.
Jacek Skrzypacz
WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl