Terlikowski znów szokuje: "Nie sądzę, by ośmioletnie dziecko mogło popełnić grzech"

0
0
5
Tomasz Terlikowski
Tomasz Terlikowski / Autorstwa Januarybratek - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63815068

Lewicowy portal natemat.pl rozpoczął akcję mającą na celi podważać sens spowiadania dzieci. Tomasz Terlikowski do niej dołączył.

Portal natemat.pl opublikował film pt: "Po 11. Będziesz chronił wszystkie dzieci". Rozpocznijmy dyskusję o sensie spowiedzi dzieci". Są w nim wypowiedzi teologów, kapłanów, etyków, psychologów. Filmowi towarzyszy kilka artykułów.

Dominikanin ojciec Maciej Biskup powiedział chociażby w jednym z materiałów: "Dzieci mają wrażliwość, ale dla dziewięcioletniego czy dziesięcioletniego dziecka pojęcie grzechu to jest abstrakcja". Jego zdaniem dzieci w ogóle nie muszą iść do spowiedzi przed Pierwszą Komunią Świętą.

Podobnie uważa Tomasz Terlikowski: "Jeśli chodzi o grzech, to poza materią, konieczna jest także świadomość i wolność. Nie wydaje mi się, żeby ośmio- czy dziewięcioletnie dzieci były moralnie świadome swoich działań. I nie wydaje mi się, żeby były zdolne, by w sposób wolny podjąć decyzję skierowaną przeciwko Panu Bogu. W związku z tym, jeżeli o grzechu mówimy w znaczeniu głęboko moralnym, to nie sądzę, by dzieci były w stanie go popełnić".

Podstawowe pytanie jest takie, dlaczego portal nie mający nic wspólnego z Kościołem i chrześcijaństwem, próbuje ingerować w wiarę w Kościoła. Inna sprawa to głos liberalnych kapłanów i publicystów katolickich, którzy uczestniczą w tym ataku na wiarę katolicką i wielowiekową praktykę, za którą stoi wielka antropologia.

Źródło: natemat.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną