To TAM jeżdżą teraz bogaci rosyjscy turyści

0
0
1
Bali
Bali / Pixabay

Od czasu pełnej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r. Rosjanom znacznie trudniej jest podróżować do popularnych miejsc wakacyjnych w Unii Europejskiej. Uzyskanie wizy podróżnej jest droższe i mniej proste, rosyjskim przewoźnikom lotniczym zakazano lotów nad lub do UE, a rosyjscy oligarchowie nie mogą już lądować swoimi odrzutowcami w niektórych miejscach.

Znana z połączenia tropikalnych plaż, bujnych pól ryżowych i wulkanicznych gór, Bali jest znanym rajem turystycznym, który przyciąga turystów z całego świata. Jednak w ubiegłym roku wyspa na Oceanie Indyjskim zaczęła odnotowywać wzrost liczby pewnego rodzaju podróżnych: do końca roku na Bali przyjechało około 58 000 Rosjan. Tylko w styczniu 2023 r. liczba odwiedzających z Rosji wzrosła do 22 500, zgodnie z danymi rządu indonezyjskiego, co czyni Rosjan drugą co do wielkości grupą odwiedzających po Australijczykach.

Miliony Rosjan nadal podróżują za granicę. W 2022 r. rosyjscy turyści odbyli około 22,5 miliona podróży zagranicznych, w porównaniu z 19,2 miliona w 2021 r., a głównym celem podróży była Turcja.

Rosyjscy wczasowicze pokonują teraz ścieżkę do niezachodnich miejsc docelowych w rekordowej liczbie zamiast do Europy.

Źródło: France24

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną