Minister ukarany?! Powiedział TO o Wołyniu

0
0
7
Łukasz Jasina
Łukasz Jasina / Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=109571390

Media donoszą, że rzecznik MSZ Łukasz Jasina ma zakaz udzielania wywiadów po tym, jak wezwał prezydenta Ukrainy do przeproszenia za Wołyń.

Jasina w niedawnym wywiadzie dla Onetu stwierdził, że prezydent Ukrainy w sprawie Wołynia powinien powiedzieć: "Przepraszam i prosimy o wybaczenie". Dodał też: "Myślę, że ze strony ukraińskiej, i tu będę bardzo dyplomatyczny, ciągle brakuje zrozumienia, jak to jest sprawa już w tej chwili dla Polaków bardzo ważna".

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz odpowiedział na Twitterze: "Jakiekolwiek próby narzucania Prezydentowi Ukrainy czy Ukrainie, co musimy w sprawie wspólnej przeszłości, są nieakceptowalne i niefortunne. Pamiętamy historię i apelujemy o szacunek i wyważenie w wypowiedziach, szczególnie w trudnych realiach ludobójczej agresji rosyjskiej”.

Portal Wp.pl donosi, że Jasina został upomniany w rządzie i nakazano mu powstrzymać się od wszelkich wypowiedzi poza niezbędnymi. Miał też otrzymać zakaz udzielania wywiadów. Cytowani przez portal członkowie rządu mówią, że jego opinia nie reprezentuje stanowiska polskiego rządu. Niestety pokazuje to, że PiS wciąż przekłada politykę nad prawdę i nie chce załatwić tak ważnej sprawy.

Źródło: Wp.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną