Atak na klinikę. W środku małe dzieci (WIDEO)

0
0
2
zrzut ekranu
zrzut ekranu / Twitter

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych, w tym dwoje dzieci, w wyniku ataku rakietowego na klinikę medyczną w Dnieprze na wschodzie Ukrainy.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, potwierdził informacje o ataku i powiedział, że władze pracują nad ratowaniem innych osób ze szpitala.

Dodał, że wszystkie niezbędne władze są zaangażowane w misję.

Wcześniej gubernator regionu Serhij Łysak powiedział, że miasto zostało zaatakowane w czwartek wieczorem.

"To była bardzo trudna noc. Było głośno - wróg przeprowadził zmasowany atak na region za pomocą rakiet i dronów" - powiedział Lysak. "Dniepr ucierpiał".

Później potwierdził, że dwoje rannych dzieci to chłopcy w wieku trzech i sześciu lat. Zełensky opublikował film przedstawiający uszkodzony budynek kliniki, na którym widać strażaków na miejscu zdarzenia i dym unoszący się z budynku.

"Rosyjscy terroryści po raz kolejny potwierdzają swój status bojowników przeciwko wszystkiemu, co ludzkie i uczciwe" - powiedział.

Ukraińskie władze podały, że w ciągu nocy zestrzeliły 17 pocisków rakietowych i 31 dronów wystrzelonych z Rosji.

Kilka dronów i rakiet uderzyło w cele w Dnieprze i wschodnim Charkowie, w tym w skład ropy naftowej.

Stolica Ukrainy, Kijów, również była celem ataku, a urzędnicy powiedzieli, że fragmenty przechwyconych dronów spadły na dach centrum handlowego, a dom i kilka samochodów zostało uszkodzonych.

Rosja zintensyfikowała swoje ataki na Ukrainę w ostatnich tygodniach, celując w jej infrastrukturę przed spodziewaną ukraińską kontrofensywą.

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną