Skutek polityki "zero covid". Jedno z największych chińskich miast popadło w olbrzymie długi

0
0
1
Wuhan
Wuhan / Pixabay

Wuhan, największe miasto w środkowych Chinach, publicznie zażądało od setek lokalnych firm spłaty ich długów, w niezwykle rzadkim posunięciu, które podkreśla tragiczną sytuację finansową, w jakiej znajduje się wiele samorządów miejskich w kraju w obliczu niepewności gospodarczej.

Biuro finansowe miasta poinformowało w piątkowym oświadczeniu opublikowanym przez oficjalną gazetę Changjiang Daily, że w sumie 259 firm i podmiotów jest winnych łącznie ponad 100 milionów juanów (14 milionów dolarów). Biuro wezwało je do jak najszybszego uregulowania zaległych długów.

Dłużnicy lub poręczyciele obejmują firmy państwowe lub prywatne, departamenty rządowe i ośrodki analityczne, zgodnie z oficjalnymi mediami cytującymi zrzut ekranu gazety.

Biuro finansowe oświadczyło, że nie udało mu się ściągnąć długów i oferuje nagrody każdemu, kto jest w stanie dostarczyć przydatnych informacji na temat aktywów finansowych dłużników.

Publiczny apel Wuhan, który znajdował się w epicentrum pandemii Covid-19, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., jest wysoce niezwykły i podkreśla wyzwania fiskalne stojące przed chińskimi samorządami lokalnymi.

Kampania chińskiego przywódcy Xi Jinpinga "zero Covid" wyczerpała budżety wielu miast i prowincji, po tym jak wydały one miliardy dolarów na częste blokady Covid, masowe testy i centra kwarantanny przed zwrotem polityki w grudniu ubiegłego roku. Krach na rynku nieruchomości pogłębił ten problem, ponieważ samorządy lokalne w dużej mierze polegają na dochodach ze sprzedaży gruntów.

Źródło: CNN

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną