Papież Franciszek zszokował wszystkich. Powiedział TO o koronawirusie

0
0
7
papież Franciszek
papież Franciszek / https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/28576167906

Papież Franciszek postanowił wypowiedzieć się na temat pandemii koronawirusa. Oto, co powiedział.

Dziś w dzienniku „La Repubblica” pojawiło się wystąpienia papieża Franciszka, który wypowiedział się na temat zmian klimatycznych oraz pandemii koronawirusa. Na początek przyznał, że 51 lat temu w Sztokholmie odbyła się pierwsza konferencja Organizacji Narodów Zjednoczonych odnośnie klimatu. 

Od tego czasu  „nasze poczucie odpowiedzialności przed Bogiem, który powierzył nam opiekę nad stworzeniem, przed bliźnimi i przed przyszłymi pokoleniami”.

„Zjawisko zmian klimatycznych przypomina nam uporczywie o naszej odpowiedzialności: dotyka ono w szczególności najbiedniejszych i najsłabszych, tych, którzy w najmniejszym stopniu przyczynili się do jego rozwoju”

-przyznał papież Franciszek. 

 „Jest to przede wszystkim kwestia sprawiedliwości, a następnie solidarności. Zmiany klimatyczne przypominają nam również o konieczności oparcia naszych działań na odpowiedzialnej współpracy wszystkich: nasz świat jest obecnie zbyt współzależny i nie może sobie pozwolić na podział na bloki krajów, które promują własne interesy w sposób odizolowany lub niezrównoważony”

-dodał. 

Odniósł się także do pandemii koronawirusa. 

„Rany zadane ludzkości przez pandemię Covid-19 i zjawisko zmian klimatycznych są porównywalne do tych wynikających z globalnego konfliktu, gdzie prawdziwym wrogiem jest nieodpowiedzialne zachowanie, które ma wpływ na wszystkie części naszej ludzkości dziś i jutro”

-podkreślił. 

Mówił też, że jest to wyzwanie, ponieważ  „wymaga zmiany kursu, zdecydowanej zmiany obecnego modelu konsumpcji i produkcji, zbyt często przesiąkniętego kulturą obojętności i marnotrawienia, marnowania środowiska i marnotrawstwa ludzi. Zdaniem Franciszka tak jak po drugiej wojnie światowej konieczne jest to, aby dzisiaj cała wspólnota międzynarodowa uznała za priorytet realizację działań „zbiorowych, solidarnych i dalekowzrocznych”.

Co sądzicie na temat jego słów?

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną