Znany czarnoskóry aktor zawarł ugodę z kobietą oskarżającą go o gwałt

0
0
0
Cuba Gooding Jr
Cuba Gooding Jr / Autorstwa Bandit1155 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=125869732

Aktor Cuba Gooding Jr zawarł ugodę z anonimową kobietą, która oskarżyła go o zgwałcenie jej w pokoju hotelowym w Nowym Jorku w 2013 roku.

Doszło do tego w momencie, gdy miała rozpocząć się selekcja ławy przysięgłych w federalnym procesie cywilnym, który miał zawierać szkodliwe zeznania przeciwko niemu.

55-letni zdobywca Oscara zaprzeczył zarzutom i twierdzi, że jego interakcje z kobietą były dobrowolne.

Został oskarżony o obmacywanie i niechciane dotykanie przez dziesiątki kobiet. Warunki ugody nie zostały ujawnione.

W zeszłym roku Gooding przyznał się do pocałowania kobiety bez jej zgody. W tej sprawie oszczędzono mu więzienia lub historii kryminalnej, a zarzuty dotyczące trzech innych oskarżycielek zostały oddalone w ramach ugody z prokuratorami.

Nakazano mu ukończenie sześciomiesięcznej terapii alkoholowej i behawioralnej. Ale zeznania tych trzech kobiet, które twierdzą, że aktor znęcał się nad nimi w latach 2009-2019, miały zostać wysłuchane w tej sprawie cywilnej na Manhattanie.

Obecnie rozstrzygnięty pozew został złożony w 2020 roku w imieniu kobiety zidentyfikowanej jedynie jako Jane Doe. Powódka domagała się odszkodowania w wysokości 6 milionów dolarów.

Twierdziła, że latem 2013 r. Gooding przedstawił się jej w lokalnej restauracji i zaprosił ją na drinka do hotelu Mercer w Soho, gdzie przebywał. W hotelu, jak twierdziła, aktor powiedział jej, że musi się przebrać, zaprosił ją do swojego pokoju na piątym piętrze i zaczął się rozbierać.

Kobieta powiedziała, że próbowała wyjść, ale Gooding zablokował jej drogę, popchnął ją na łóżko, "nie przestawał" jej dotykać, "agresywnie zdjął" jej bieliznę i dwukrotnie ją penetrował.

Prawnik reprezentujący oskarżonego w tamtym czasie nazwał zarzuty "całkowicie fałszywymi i zniesławiającymi".

Sędzia przewodniczący orzekł w zeszłym tygodniu, że zezwoli na zeznania trzech innych oskarżycieli Goodinga, ponieważ były one "wystarczająco podobne" do zarzutów powódki.

Jedna z oskarżycielek, Kelsey Harbert, powiedziała w zeszłym roku, że poprzednia ugoda z Goodingiem była "bardziej rozczarowująca niż słowa".

Wybór ławy przysięgłych w procesie miał rozpocząć się o 10:00 we wtorek, ale ani Gooding, ani adwokaci żadnej ze stron nie pojawili się.

Wpis na elektronicznej wokandzie sądu w tej sprawie brzmi: "TRIAL OFF. Powód odwołania: Strony rozwiązały sprawę".

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną