Franciszek chwali kolejną katolicką grupę pro-LGBT w "ciepłym i zachęcającym" liście

0
1
4
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Australijska grupa "katolików LGBTIQA+" stała się najnowszą grupą pro-LGBT, która otrzymała list od papieża Franciszka chwalący ją za jej pracę.

Papież Franciszek napisał kolejny list poparcia do katolickiej grupy pro-LGBT, który wysłał za pośrednictwem dysydenckiej zakonnicy, która w przeszłości była uciszana przez Watykan za swoje heterodoksyjne poparcie.

Grupa Acceptance z siedzibą w Australii jest "w pełni inkluzywną i afirmującą grupą składającą się z katolików LGBTIQA+, ich rodzin i przyjaciół". Z ośrodkami w Perth, Canberze i Melbourne, grupa stara się być miejscem, w którym "ludzie wiary LGBTIQA + mogą być prawdziwymi sobą i przeżywać swoją wiarę z pełnym rozkwitem swojego człowieczeństwa".

Chociaż nie wspomina się o promowaniu lub przestrzeganiu katolickiej nauki o moralności lub czystości, grupa zachęca członków do "przyjęcia prawdy o sobie i celebrowania Bożej miłości - staramy się wskazywać na pełną inkluzywność, do której wzywa nas Bóg".

Aby uczcić 50. rocznicę założenia Acceptance w tym roku, papież Franciszek wysłał do grupy "odręczną notatkę". Przedstawiając przesłanie papieża, s. Jeannine Gramick stwierdziła, że papież polecił jej przekazać swoje "radosne pozdrowienia". Jeannine Gramick stwierdziła, że papież polecił jej przekazać "szczęśliwe pozdrowienia w czasie waszej rocznicy".

Gramick dodała, że Franciszek stwierdził, że modli się, aby członkowie grupy obrońców LGBT "zbliżyli się w miłości do naszego Pana Jezusa Chrystusa".

Pełne szczegóły listu nie zostały podane do wiadomości publicznej, a australijska sekcja grupy z siedzibą w Melbourne nie miała jeszcze oficjalnych obchodów 50-lecia i nie przeczytała listu.

W odpowiedzi na papieską notę, Acceptance stwierdziło, że napisało do papieża w podziękowaniu za "jego ciepłe i zachęcające przesłanie oraz wsparcie, jakie zapewnia, aby kontynuować swoją misję zapewniania przyjaznej posługi katolikom LGBTQ +, potwierdzając ich godność i wiarę katolicką".

Źródło: LifeSiteNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną