Program Tuska (FELIETON)

0
0
2
Donald Tusk
Donald Tusk / Internet

Oficjalnie Koalicja Obywatelska nie zamierza podawać swojego programu. Zawsze mieli z tym kłopoty. Podczas prezydenckiej kampanii wyborczej, ówczesna ich kandydatka Małgorzata Kidawa- Błońska z promiennym uśmiechem pytała się zebranych na sali: „Gdzie jest program?”.

A gdy niekiedy mówiono o tym, czego nigdy nie zrobią, gdy zdobędą władzę, po wyborach natychmiast robili odwrotnie. Wystarczy sobie przypomnieć podwyższenie wieku emerytalnego. To też nie warto czekać na ich deklaracje, które są bez pokrycia. 

 

Warto natomiast wyłuskać ten program z wystąpień ich lidera. Na taki ukryty program zwrócił uwagę prof. Michał Wojciechowski. 

 

Otóż pierwszym jego punktem i najważniejszym jest wsadzenie przeciwników politycznych do więzienia, a może zdelegalizować PiS. Dlaczego? Tu same ogólniki: że kradną, naruszają prawo. Wszystka w myśl doktryny stalinowskiego prokuratora Wyszynskiego „dajcie mi człowieka, a paragraf dla niego się znajdzie”. 

 

2. Wielka czystka w sądownictwie. Mają rozpędzić Trybunał Konstytucyjny i w imię tego, że został nieprawidłowo wybrany, unieważnić jego wyroki. Sędziowie z nowego KRS za prezydenta Andrzeja Dudy zostaną usunięci. To jawne odrzucenie konstytucji i chaos w państwie. 

 

3. Zlikwidowanie CBA i IPN. CBA hamuje kradzieże, więc do kasacji z nią. IPN ujawnia przeszłość komunistów, esbeków i ich spadkobierców, jest wiec niewygodna. 

 

4. Przejęcie TVP. Można też ją zlikwidować i sprzedanie aktywów TVP jakiemuś kapitałowi zagranicznemu. Ale najprawdopodobniej zrobi z niej swoją propagandową tubę, którą do tej pory są inne kanały telewizyjne. 

 

5. Wprowadzić euro.  Według ich propagandy euro to dobrodziejstwo. Rzeczywistość mówi co innego. Po jego wprowadzeniu rosną dotkliwie ceny (Chorwacja), korzyści z tej waluty są dobre jedynie dla najbogatszych krajów, biedniejsi tracą! (Grecja, Hiszpania, Włochy). Wymiana złotówki na euro to sprzedaż jej po wyjątkowo niekorzystnym i bardzo zaniżonym kursie i utrata wpływu na naszą gospodarkę pieniężną, w tym na stopy procentowe. 

 

6. Ograniczenie pomocy socjalnej. Wszystkie programy 5000+, dodatkowe emerytury będą stopniowo ograniczane, a później likwidowane. 

 

7. Pozamykać mniejsze szpitale. Program forsowany przez marszałka Grodzkiego na razie znikł, ale próbowano go już realizować za rządów koalicji PO-PSL. 

 

8.Rezygnacja z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego , bo tak jak mówił Rafał Trzaskowski: po co nam to, skoro mamy duży port w Berlinie. W rzeczywistości Warszawa dusi się na lotnisku Okęcie, a CPK pozwoli dostać się do centrum w ciągu 20 min. 

 

9. Zrujnować energetykę. Niemcy są przeciwni budowaniu u nas elektrowni atomowych, jednocześnie chcą zlikwidować nasze kopalnie węgla . Przyklaskuje temu PO (kopalnia Turów). Już od 2027 r. UE proponuje wprowadzanie zakazu używania kotłów gazowych w nowych budynkach. Wiatraki i panele fotowoltaiczne tej luki energetycznej nie zapełnią. 

 

10 Podwyższenie wieku emerytalnego. Zapewne do tego wrócą, tłumacząc trudną sytuacją budżetu, wydłużeniem życia itd. 

 

11. Forsowanie ekologizmu.  Ograniczenie spożycia mięsa do 16 kg rocznie, poparł to Trzaskowski. 

 

12. Eliminacja samochodów spalinowych. Tylko bardzo kosztowne auta elektryczne dostępne dla bogatych. Nowe normy unijne wykluczą z ruchu starsze auta, a z dyrektywami UE nie ma co dyskutować. 

 

Dochodzi jeszcze polityka zagraniczna. 

 

13. Zrezygnować z suwerenności na rzecz Berlina i Brukseli. Już teraz europosłowie liberalno-lewicowi ślepo popierają wszystkie antypolskie posunięcia Brukseli i podporządkowania się szkodliwym dla nas wyrokom i przepisom. Polska nie ma prawa do samodecydowania. 

 

14. Zrzeczenie się reparacji od Niemców. Takie żądania są dla naszych sąsiadów drażniące i nieuzasadnione, dlatego trzeba je zresetować. 

 

15. Oddać UE nasze lasy. Bruksela chce, aby nasze lasy przeszły pod centralny zarząd w Brukseli, a to blisko 30 proc. naszej powierzchni. 

 

16. Osłabić sojusz z USA i NATO. Są rozbieżności między UE< Niemcami a Amerykanami i opozycja chce iść w stronę Niemiec, którzy nam na pewno nie pomogą w obliczu zagrożenia.  Prawdopodobnie ograniczą także wydatki na zbrojenia. 

 

17. Wpuścić imigrantów islamskich przez Białoruś. Ciągłe sprzeciwy ich wobec działań Straży Granicznej i niejasna stanowisko wobec zapory na granicy o tym świadczą. 

 

I na koniec ideologia. 

 

18. Aborcja na żądanie. To jedna realna obietnica wyborcza Tuska, który po dojściu do władzy ją zrealizuje 

 

19. Ograniczenie wolności słowa . Już teraz na uczelniach, w samorządach ogranicza się krytykę aborcji i LGBT. Na poznańskim uniwersytecie mamy już narzuconą teorię gender. Zapanuje raj dla wszystkich ruchów genderowych, lewicowych i antychrześcijańskich. 

 

20 Wyrzucenie religii ze szkół. Już teraz się do tego szykują, lżąc Kościół katolicki, chcąc obalić autorytet św. Jana Pawła II. 

 

Oto program opozycji i tak zawężony. Warto o tym wiedzieć, gdy będzie się wrzucało swoją kartkę do urny. 

 

Maria Górzna  

 

Źródło: MG

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną