Ukraina rozpoczęła ataki rakietowe na Krym

0
0
3
Rakieta
Rakieta / Pixabay

Ukraina oświadczyła, że zaatakowała cele morskie i infrastrukturę portową na Krymie, w jednym z największych ataków na rosyjską flotę czarnomorską.

Rosja twierdziła wcześniej, że Ukraina wystrzeliła 10 pocisków rakietowych i trzy łodzie bezzałogowe.

Spowodowało to duży pożar w stoczni w Sewastopolu, w wyniku którego ranne zostały 24 osoby.

Zainstalowany w Moskwie gubernator twierdził, że większość broni została przechwycona, ale dwa statki zostały uszkodzone.

Ukraina stanowczo zasugerowała, że pociski manewrujące dostarczone przez Zachód zostały użyte w ataku, jednym z największych na flotę czarnomorską od początku wojny.

Bezzałogowe statki, znane pod wieloma różnymi nazwami, w tym drony morskie i łodzie dronowe, działają na lub pod wodą. Zwykle mają wbudowane materiały wybuchowe i kamery, które przekazują informacje bezpośrednio do osoby je kontrolującej.

Zdjęcie udostępnione przez gubernatora Sewastopola Michaiła Razwożajewa na Telegramie pokazuje płomienie pochłaniające coś, co wydaje się być statkiem w porcie, gdy stoi i rozmawia przez telefon.

Uważa się, że jest to obszar, w którym statki przechodziły naprawy.

Duży okręt desantowy o nazwie Mińsk i okręt podwodny o nazwie Rostów nad Donem - oba prawdopodobnie znajdują się w suchym doku - zostały uszkodzone. To sprawia, że jest to jeden z najbardziej znaczących ataków Ukrainy na flotę czarnomorską.

Według państwowej agencji informacyjnej Ria Novosti, rosyjskie ministerstwo obrony powiedziało, że oba statki zostaną w pełni naprawione i będą kontynuować normalną służbę.

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną