Bolsonaro jak Trump? Były prezydent Brazylii ma zostać oskarżony

0
0
1
Brazylia
Brazylia / Pixabay

Były osobisty sekretarz Jaira Bolsonaro powiedział policji, że przekazał dziesiątki tysięcy dolarów swojemu byłemu szefowi po sprzedaży dwóch luksusowych zegarków, które były prezydent Brazylii otrzymał jako oficjalne prezenty.

Podpułkownik Mauro Cid, który był adiutantem Bolsonaro podczas jego prezydentury w latach 2019-23, został zwolniony z czteromiesięcznego aresztu w sobotę po zawarciu ugody z policją.

Umowa ta podobno wymaga od Cida dostarczenia informacji dotyczących szeregu podejrzanych przestępstw popełnionych podczas administracji Bolsonaro, w tym domniemanego spisku zamachu stanu i skandalu związanego z domniemaną defraudacją drogich zagranicznych prezentów.

Krótko przed zwolnieniem, Cid złożył podobno zeznanie przed federalnymi śledczymi w Brazylii,, w którym przyznał się do sprzedaży wysadzanego diamentami Rolexa i zegarka na rękę Patek Philippe w imieniu byłego prezydenta. Zegarki, które zostały sprzedane w centrum handlowym w Pensylwanii, były prezentami z Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu.

Źródło: Guardian

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną