Chiński ksiądz skazany za "oszustwo" za odmowę uznania Kościoła sankcjonowanego przez państwo

0
0
0
Chiny
Chiny / Pixabay

Katolicki ksiądz w Chinach został skazany za "oszustwo" i "podszywanie się pod personel religijny" 13 września, podała ChinaAid.

Ksiądz Joseph Yang Xiaoming z diecezji Wenzhou w Zhejiang w Chinach - na południe od Szanghaju - został uznany za naruszającego prawo po tym, jak odmówił zarejestrowania się w sankcjonowanym przez państwo Chińskim Katolickim Stowarzyszeniu Patriotycznym (CCPA).

Nałożone przez sąd kary administracyjne na Yanga obejmują "zaprzestanie działalności [kapłańskiej], konfiskatę nielegalnych dochodów w wysokości 28 473,33 juanów (3 913 USD) oraz grzywnę w wysokości 1 526,67 juanów (210 USD)", podało UCA News. W maju 2021 r., wkrótce po jego wyświęceniu, Urząd Spraw Religijnych Okręgu Longwan wszczął postępowanie sądowe przeciwko Yangowi.

Yang podobno zakwestionował zarzuty, przedstawiając w sądzie ważne świadectwo święceń "wydane przez biskupa Wenzhou i zarówno Biuro Spraw Religijnych Okręgu Longwan", w którym "rząd Okręgu Longwan ... uznał autentyczność dokumentu w sądzie, uznając tym samym, że został wyświęcony zgodnie z zasadami Kościoła katolickiego".

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną