Morawiecki szokuje. Ograniczy sprzedaż TYCH produktów!

0
0
10
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki / https://www.flickr.com/photos/premierrp/24735608207

Premier Mateusz Morawiecki uderzy w najbiedniejszych Polaków? Właśnie mówi o wycofaniu ze sprzedaży tych produktów.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ostatnio, że rozpoczęte zostanie egzekwowanie ustawy dotyczącej zwalczania nieuczciwej konkurencji. Jak się jednak okazuje w praktyce wygląda to tak, że z półek sklepowych będą musiały zniknąć produkty własnej marki (dotyczy to 20 proc produktów). 

"Rozmawiałem dzisiaj z przedsiębiorcami, w jaki sposób zapewnić konkurencyjność na polskim rynku, na którym również są aktywne wielkie, zazwyczaj zagraniczne, sieci. Jeden z przedsiębiorców przypomniał o niezwykle ważnym przepisie, który mogę stąd, z tego miejsca tutaj powiedzieć, że będziemy nie tylko starali się jak najlepiej wyegzekwować, ale może nawet wzmocnić. Otóż jeżeli sieci dyskontowe lub supermarkety prezentują na swoich półkach artykuły rolne lub inne artykuły, to mogą prezentować tylko 20 proc. tych artykułów pod swoją własną marką "

-mówił premier Mateusz Morawiecki. Jego słowa cytuje portal wiadomościhandlowe.pl. 

Niestety według ekspertów uderzy to w najbiedniejszych Polaków. Niejednokrotnie produkty marki własnej były dużo tańsze, dlatego przy rosnącej inflacji Polacy wybierali je coraz częściej. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną