Ofiary Rupnika twierdzą, że oświadczenie diecezji rzymskiej "wyśmiewa" ich ból

0
0
0
Watykan
Watykan / Pixabay

Ofiary domniemanego duchowego i seksualnego molestowania przez ojca Marko Rupnika wyraziły we wtorek "zdumienie" niedawnym oświadczeniem diecezji rzymskiej chwalącym centrum sztuki i teologii założone przez byłego jezuickiego artystę, mówiąc, że "wyśmiewa ból ofiar" i wykazuje niewielką troskę o tych, którzy szukają sprawiedliwości.

W liście otwartym opublikowanym 19 września byli członkowie słoweńskiej wspólnoty zakonnej, o której nadużycia oskarżony jest Rupnik, stwierdzili, że "zaniemówili" po raporcie końcowym diecezji na temat dochodzenia kanonicznego w sprawie Centrum Aletti, szkoły artystycznej i teologicznej w Rzymie, w której Rupnik mieszkał i pełnił funkcję dyrektora w latach 1995-2020.

Diecezja opisała Centrum Aletti - gdzie Rupnik został oskarżony o angażowanie się w czynności seksualne z konsekrowanymi kobietami - jako obecnie prowadzące "zdrowe życie wspólnotowe ... wolne od szczególnie poważnych kwestii" i dodała, że dochodzenie wzbudziło "wątpliwości" co do procedur, które doprowadziły do ekskomuniki Rupnika.

"Ten raport ...., który uwalnia Rupnika od jakiejkolwiek odpowiedzialności, wyśmiewa ból ofiar, ale także całego Kościoła, śmiertelnie zranionego przez tak rażącą pychę" - czytamy w liście otwartym.

Źródło: CatholicAgencyNews

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną