Sasin o Ukrainie. Oto co powiedział

0
0
9
Jacek Sasin
Jacek Sasin / https://www.flickr.com/photos/premierrp/50016474172

Jacek Sasin wypowiedział się ostatnio na temat Ukrainy.

W ostatnim czasie sytuacja pomiędzy Polską, a Ukrainą jest napięta. Ostatnio to Jacek Sasin pojawił się w Radiu Plus i rozmawiał z redaktorem Jackiem Prusinowskim, który stwierdził, że pomimo skandalicznego przemówienia prezydenta Ukrainy nasz kraj nie odwróci się od Polski. 

"Są bardzo realne relacje, realne relacje gdzie każdy z krajów dba o swój interes. To jest oczywiste, to truizm można powiedzieć, jeżeli chodzi o relacje międzynarodowe. Tak samo my musimy dbać o swój interes, chociaż wspieraliśmy, wspieramy dalej i będziemy wspierać Ukrainę w jej walce z Rosją, bo to jest w naszym interesie"

-powiedział Jacek Sasin. 

"Przekazaliśmy tego uzbrojenia [Ukrainie] naprawdę bardzo dużo. Wsparcia ma bardzo różne formy i na pewno my się od Ukrainy nie odwrócimy, dlatego że pokonanie Rosji w tej wojnie jest w naszym interesie. Rosja jest śmiertelnym zagrożeniem dla Polski, dla całego regionu, dla pokoju. W naszym interesie jest, żeby region był bezpieczny, żeby Polska była bezpieczna, dlatego im słabsza Rosja, tym to nasze bezpieczeństwo większe i tutaj w tym sensie oczywiście ta wojna Ukraińców jest naszą wojną, ale niezależnie od tego my musimy dbać o nasze interesy, a w tym przypadku ten interes między Polską a Ukrainą nie jest zbieżny, czyli mówię o rolnictwie"

-dodał.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną