Ambasador Ukrainy o Polsce: „To będzie nowe otwarcie..."

0
0
2
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Ambasador Ukrainy w Polsce wypowiedział się na temat Polski. Oto co powiedział.

Od pewnego czasu relacje Polski z Ukrainą się pogorszyły. Wszystko z powodu kwestii zboża. Niedawno jednak ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz w Poznaniu podczas kongresu odbudowy Ukrainy wypowiedział się na temat Polski.

Na jednym z paneli ambasador zapytany został czy „strategicznie Polska i Ukraina idą w tym samym kierunku, i czy budujemy coś co prezydent Andrzej Duda określił mianem dzieła historycznego, wykraczającego poza doraźne spory, kontrowersje i być może też różnice interesów, jak to zawsze bywa między państwami”. 

"„Proszę nie mieć żadnej wątpliwości, że Ukraina i Polska są skazane na siebie, skazane na mocny sojusz. To jest w interesach nie tylko Ukrainy, ale także i w interesach Polski, w interesach całej Europy i całej przestrzeni euroatlantyckiej. Więc tutaj nie mamy żadnej wątpliwości, że budujemy tę historię partnerstwa strategicznego tu i teraz” 

-powiedział. 

. „Jestem pewien tego, że to +common future+ będzie wspólne w Unii Europejskiej, w NATO, i bardzo dziękuje Polsce za to wsparcie na tej drodze” 

-dodał. 

Przyznał też, że należy podziękować polskim przedsiębiorcom. 

 „Jesteście naprawdę bohaterami, bo wspieracie Ukrainę tam na miejscu i pokazujecie całemu światu, że przede wszystkim nie warto się bać Putina, warto działać, pracować i też warto wierzyć w Ukrainę”

-podkreślił. 

„Bardzo dziękuję wam za wiarę w Ukrainę, za wiarę w nasze zwycięstwo. I proszę mi wierzyć, że zwycięstwo Ukrainy będzie zwycięstwem także dla Polski i całego wolnego świata. I to będzie nowe otwarcie dla naszych relacji, dla naszego mocnego sojuszu. I tak to będzie, nawet jeżeli komuś, szczególnie władcy Kremla, to się nie podoba. Więc musimy robić to wszystko, musimy być jak najbardziej zjednoczeni. Musimy tonować te emocje i musimy patrzeć w przyszłość. W przyszłość wspólną, przyszłość europejską, demokratyczną. I tak to będzie, bo nie mamy żadnej innej opcji, nawet jej nie rozpatrujemy” – 

-stwierdził. 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną