Papież Franciszek znów szokuje. Powiedział to o migrantach

0
5
6
papież Franciszek
papież Franciszek / Flickr

Papież Franciszek po raz kolejny wypowiedział się na temat kryzysu migracyjnego. Oto co powiedział.

Papież Franciszek wypowiedział się ostatnio na temat kryzysu migracyjnego. Jego słowa zszokowały cały świat. Zdaniem Papieża rozwiązaniem „nie jest odrzucenie, lecz zapewnienie, zgodnie z możliwościami każdego kraju, dużej liczby legalnych i regularnych wjazdów, zrównoważonych dzięki sprawiedliwemu przyjęciu przez kontynent europejski, w kontekście współpracy z krajami pochodzenia”.

Dodał, że istotne jest teraz myślenie wspólnotowe. 

„Jak bardzo tego potrzebujemy w obecnym momencie, w którym staromodne i wojownicze nacjonalizmy chcą zniweczyć marzenie o wspólnocie narodów”

-powiedział papież. 

„Pamiętajmy – przy pomocy broni prowadzi się wojnę, a nie pokój, natomiast żądza władzy powoduje powrót do przeszłości, a nie budowanie przyszłości”

-zaapelował. 

Uważa, że pokój trzeba zacząć „od często milczącego krzyku ostatnich, a nie od prymusów, którzy będąc dobrze sytuowani, podnoszą głos”.

Zauważył, że zjawisko migracji  „jest nie tyle chwilowym pilnym wyzwaniem, zawsze dobrym do podsycania panicznej propagandy, ale faktem naszych czasów. Procesem, który obejmuje trzy kontynenty wokół Morza Śródziemnego i który musi być zarządzany z mądrą dalekowzrocznością: z odpowiedzialnością europejską zdolną do stawienia czoła obiektywnym trudnościom”.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną