Wstrząsające informacje z Niemiec! Tego naprawdę się boją

10
0
52
Flaga Izraela
Flaga Izraela / Internet

Obecnie w Niemczech uczniowie twierdzą, że boją się pójść do szkoły. O sprawie poinformował dziennik Bild.

W ostatnim czasie na temat Izraela jest bardzo głośno. Wszystko z powodu niespodziewanego ataku Hamasu na to państwo. Od tego momentu doszło już do wielu antyizraelskich manifestacji. Jak się okazuje agresja Hamasu ma już swoje skutki. Według dziennika Bild żydowskie przedszkola zostały zamknięte, a szkoły są puste, gdyż dzieci boją się iść do szkoły. 

"Po wezwaniu terrorystów Hamasu do przemocy, w Niemczech panuje wielka obawa przed atakami. Społeczności żydowskie radzą swoim członkom, by powstrzymali się od noszenia jarmułki i mówienia po hebrajsku w miejscach publicznych"

-poinformował dziennik "Bild."

"Wielu uczniów żydowskiej szkoły im. Mojżesza Mendelssohna i szkoły rabin Reginy Jonas w Berlinie nie przyszło w piątek do szkoły z obawy o swoje bezpieczeństwo"

-dodano. 

Ze względu na doświadczenia, które związane są z przemocą  „prawie wszyscy nasi uczniowie przebywają dziś w domu, dlatego nasza szkoła jest w zasadzie pusta” .

Ponadto nauczyciele twierdzą, że Niemcy nie potrafią dzieciom oraz nauczycielom zapewnić pełnego bezpieczeństwa.

Z powodu zamieszek, które miały miejsce nie tylko w Berlinie, szczególnie w dzielnicy Neukoelln, ale także w innych miastach dzieci i ich rodzice zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. 

"„Boimy się o nasze życie i życie naszych dzieci” 

-powiedział Ariel Kirzon, rabin społeczności żydowskiej w Poczdamie. Jego również cytuje dziennik Bild. 

ZOBACZ TAKŻE: Watykan nt. ataku na Izrael. "Atak na Izrael był nieludzki, ale..."

Ze względu na zaistniałą sytuację policja zdecydowała się na zwiększoną ochronę instytucji żydowskich w całych Niemczech.

ZOBACZ TAKŻE: Londyn: Ogromny wzrost liczby "incydentów antysemickich"

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną