Znany aktor zmarł w wieku 54 lat

0
0
2
Matthew Perry
Matthew Perry / Autorstwa Policy Exchange Follow - https://www.flickr.com/photos/policyexchange/11418684765, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76695248

W wieku 54 lat zmarł amerykański aktor Matthew Perry, najbardziej znany z roli dowcipnego Chandlera Binga w hitowym serialu telewizyjnym z lat 90-tych Przyjaciele.

Aktor został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles, podały amerykańskie media.

Friends, który śledził losy sześciu młodych przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku, był emitowany od 1994 do 2004 roku.

Jego ostatni odcinek obejrzało 52,5 miliona widzów w USA, co czyni go najchętniej oglądanym odcinkiem telewizyjnym w 2000 roku.

LA Times i TMZ, które jako pierwsze poinformowały o śmierci Perry'ego, podały, że aktor został znaleziony bez reakcji w wannie z hydromasażem w swoim domu.

Rzecznik straży pożarnej w Los Angeles powiedział BBC, że pierwsi ratownicy udali się pod adres w rejonie Pacific Palisades, w związku z "awarią wody" nieznanego typu, ale nie wymienili nazwiska Perry'ego.

Firma Warner Bros, która wyprodukowała długoletni serial, którego globalne powtórki były uwielbiane przez nowe pokolenia widzów, określiła Perry'ego jako "prawdziwy dar dla nas wszystkich".

Urodzony w Massachusetts w 1969 roku Perry wychował się w Ottawie w Kanadzie, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej z Justinem Trudeau, który później został premierem Kanady.

Premier Kanady Justin Trudeau napisał na X: "Odejście Matthew Perry'ego jest szokujące i zasmucające. Nigdy nie zapomnę naszych szkolnych zabaw i wiem, że ludzie na całym świecie nigdy nie zapomną radości, jaką im przyniósł. Dzięki za wszystkie śmiechy, Matthew. Byłeś kochany i będzie nam ciebie brakować".

Perry przeprowadził się do Los Angeles jako nastolatek. Wystąpił jako Chazz Russell w Boys Will Be Boys, a także miał role w serialach, w tym Growing Pains.

Ale stał się międzynarodową gwiazdą w serialu Friends, który śledził życie sześciu nowojorczyków, którzy nawigowali randkami, karierą i przyjaźnią.

Komedia z udziałem Jennifer Aniston, Courteney Cox, Davida Schwimmera, Matta LeBlanca i Lisy Kudrow stała się jednym z najbardziej udanych seriali wszech czasów.

Perry został obsadzony w roli niezręcznego Chandlera Binga, znanego z sarkastycznych one-linerów i dziecinnego zachowania z kolegą z pokoju Joeyem Tribbiani. Rola ta przyniosła mu nominację do nagrody Emmy w 2002 roku.

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną