Dramatyczne informacje nt. Papieża Franciszka. Nie dał rady wygłosić przemówienia

0
0
11
papież Franciszek
papież Franciszek / https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/28576167906

Dzisiaj w mediach na całym świecie pojawiły się niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Papieża Franciszka. Wszystko miało miejsce na ostatnim spotkaniu. Co dokładnie się wydarzyło? Co dzieje się z Papieżem?

Dzisiaj papież Franciszek spotkał się z europejskimi rabinami. Jego stan zdrowia był jednak bardzo niepokojący. Nie dał on rady wygłosić przemówienia. Rozdał jedynie kopie przemówienia uczestnikom. Przyznał bowiem, że nie zbyt dobrze się czuje. Dodał, iż woli nie czytać swojego przemówienia. 

„Dzień dobry. Witam was i dziękuję wam wszystkim za wizytę, która bardzo mnie cieszy. Jednakże nie czuję się dobrze i dlatego wolę nie czytać swojego przemówienia. Zamiast tego rozdam wam jego kopie”

-powiedział Papież Franciszek.

Ojciec Święty wypowiedział te słowa słabym i zmęczonym głosem. Niedziwne, więc, że wiele osób było tym zmartwionych. 

Informacje o jego stanie zdrowia podała już agencja Reuters. Jak zaznaczono papież miał mieć kłopoty z oddychaniem. Przypomniano też, że około 20 lat temu przeszedł ostrą infekcję układu oddechowego, na skutek której musiano wyciąć mu część płuca. Z tego też powodu problemy z płucami ma po dziś dzień. 

Komunikat w tej sprawie wydała Stolica Apostolska. Poinformowano, że papież Franciszek rzeczywiście miał dziś złe samopoczucie. Wynikło ono jednak z przeziębienia. 

Wiele osób zaskoczonych było intencją jaką papież Franciszek polecił wiernym na listopad. W swoim nagraniu przyznał m.in, że „przez bycie papieżem nie traci się człowieczeństwa”.

„Módlcie się, aby papież, ktokolwiek by nim był – dziś jest moja kolej – otrzymywał pomoc Ducha Świętego, aby był posłuszny tej pomocy. Módlmy się za papieża, aby w wypełnianiu swojej misji nieustannie towarzyszył w wierze owczarni powierzonej mu przez Jezusa i zawsze z pomocą Ducha Świętego”

-mówił w swojej intencji. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną