Franciszek opłakuje "niewinnych zabitych" w konflikcie w Ziemi Świętej

0
0
3
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Papież Franciszek ubolewał nad niewinnymi ofiarami w Izraelu i Palestynie podczas czwartkowego spotkania z katolickim zakonem rycerskim, który wspiera Ziemię Świętą.

"Jesteśmy niestety świadkami tragedii rozgrywającej się w miejscach, w których żył Pan, gdzie nauczył nas poprzez swoje człowieczeństwo kochać, przebaczać i czynić dobro wszystkim" - powiedział papież 9 listopada. "Zamiast tego widzimy je rozdarte przez ogromne cierpienie, które szczególnie dotyka tak wielu niewinnych, tak wielu niewinnych zmarłych".

Franciszek powiedział, że jest duchowo zjednoczony z przywódcami Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, którzy spotykają się w tym tygodniu w Rzymie.

"Z pewnością przeżywacie to spotkanie konsultacyjne, dzieląc wielki smutek Matki Kościoła Jerozolimy i błagając o dar pokoju" - powiedział.

Zakon ten, znany również jako Rycerze Grobu Świętego, jest instytucją świecką pod ochroną Stolicy Apostolskiej, o której pierwsza wzmianka w zapisach historycznych pochodzi z 1336 roku.

Obecnie ta charytatywna grupa liczy około 30 000 członków w prawie 40 krajach i zajmuje się wspieraniem Kościoła w Ziemi Świętej.

Zakon spotkał się z papieżem Franciszkiem w trakcie tygodniowej "konsultacji", spotkania poruczników, delegatów magistralnych i biskupów wielkiego przeora, które zwykle odbywa się co cztery lata.

Papież Franciszek jest zwierzchnikiem zakonu, a wielkim mistrzem jest kardynał Fernando Filoni. Kardynał Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Jerozolimy, jest wielkim przeorem zakonu.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną