Sam Altman został usunięty z OpenAI

0
0
0
Sam Altman
Sam Altman / Autorstwa TechCrunch - TechCrunch Disrupt San Francisco 2019 - Day 2, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92008259

Sam Altman, często uważany za twarz nowej fali sztucznej inteligencji - i wpływową postać w krajowej debacie na temat polityki sztucznej inteligencji - został w piątek usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego OpenAI.

Odejście Altmana nastąpiło po tym, jak zarząd OpenAI stracił do niego zaufanie, zgodnie z postem na blogu firmy.

"Odejście pana Altmana jest następstwem przemyślanego procesu przeglądu przez zarząd, który doszedł do wniosku, że nie był on konsekwentnie szczery w komunikacji z zarządem, co utrudniało mu wykonywanie jego obowiązków", czytamy w poście. "Zarząd nie ma już zaufania do jego zdolności do dalszego kierowania OpenAI".

Altman zostanie zastąpiony przez dyrektora ds. technologii Mirę Murati.

Altman w ciągu ostatnich kilku miesięcy odegrał aktywną rolę w kształtowaniu reakcji Waszyngtonu na sztuczną inteligencję, spotykając się osobiście z prezydentem Joe Bidenem i innymi dyrektorami generalnymi oraz zeznając na głośnym przesłuchaniu podkomisji sądownictwa Senatu w maju.

Naciskał na Kongres, aby uchwalił przepisy mające na celu złagodzenie katastrofalnych zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją - a w szczególności wezwał Kongres do nałożenia reżimów licencyjnych na firmy opracowujące pionierskie modele sztucznej inteligencji. W sierpniu dwupartyjni członkowie Senatu ds. sądownictwa przedstawili ramy prawne mające na celu ustanowienie niezależnego systemu licencjonowania zaawansowanych modeli ogólnego przeznaczenia.

Źródło: POLITICO

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną