Arcybiskup uprawiedliwia flagi LGBT na trumnach w meksykańskiej katedrze

0
0
4
Pogrzeb w Meksyku
Pogrzeb w Meksyku / YouTube

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Meksyku, arcybiskup Gustavo Rodríguez Vega, usprawiedliwił umieszczenie flag LGBT na trumnach aktywisty gejowskiego i jego partnera podczas ich pogrzebu w katedrze w Aguascalientes, pomimo skandalu, jaki wywołało to wśród wiernych.

Trumny zostały przykryte flagami podczas mszy pogrzebowej "niebinarnego" sędziego i aktywisty Ociela Baeny oraz jego partnera, która odbyła się rano 14 listopada.

Oba ciała zostały znalezione z oznakami przemocy w domu Baeny 13 listopada. Biuro prokuratora generalnego stanu Aguascalientes poinformowało w oświadczeniu opublikowanym tego dnia na Facebooku, że "wszystko wskazuje na to, że mogła to być sprawa osobista", ponieważ w rękach jednego ze zmarłych znaleziono "ostre narzędzie".

Kilka komentarzy pod postem kwestionowało szybkie wnioski śledczych i twierdziło, że była to zbrodnia z nienawiści, nawiązując do Ulisesa Navy, działacza na rzecz praw gejów, który został zastrzelony w lipcu, gdy opuszczał wydarzenie zorganizowane przez Baenę.

Jak widać na zdjęciach i filmach krążących w mediach społecznościowych, podczas mszy pogrzebowej Baeny i jego partnera osoby z jego kręgu umieściły flagi LGBT na trumnach.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 16 listopada, Rodríguez, który jest również arcybiskupem Jukatanu, podkreślił, że Baena i jego partner są "dziećmi Bożymi i naszymi braćmi", więc "nie mogliśmy w żaden sposób nie przyjąć ich w kościele. Zwłaszcza, że rodzina chciała, aby ich tam [do katedry w Aguascalientes] zabrać".

Zapytany przez ACI Prensa, hiszpańskojęzycznego partnera informacyjnego CNA, o umieszczenie flag, arcybiskup skomentował, że "jeśli umieścili te flagi, które tak wiele dla nich znaczyły, cóż, szanujemy to".

"Nie ma problemu", kontynuował wiceprzewodniczący konferencji biskupów, ponieważ "nie było intencji obrażania kogokolwiek".

"Są również mile widziani we wszystkich usługach, które Kościół może zaoferować", podsumował.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną