Michalkiewicz szczerze o Kaczyńskim. "Dopatruję się w tym pewnej strategii"

0
1
7
Stanisław Michalkiewicz
Stanisław Michalkiewicz / Sejmlog

Stanisław Michalkiewicz wypowiedział się ostatnio na temat Jarosława Kaczyńskiego, Elżbiety Witek i działań partii Prawo i Sprawiedliwość. Przeczytaj koniecznie co powiedział.

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się na temat możliwości utworzenia rządu przez opozycję. Głośno jest także o utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Teraz o niedawnych wydarzeniach sejmowych wypowiedział się znany wszystkim polski publicysta Stanisław Michalkiewicz.

Na kanale TV ASME na początku odniósł się do Elżbiety Witek, która nie przeszła w ostatnim głosowaniu i bardzo to przeżyła. Dodał, że także naczelnik państwa wyglądał na osobę, która bardzo przeżywałaby fakt, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie mieć żadnego wicemarszałka Sejmu. Jego zdaniem naczelnik państwa chce stać się po prostu męczennikiem niepodległości. 

"Z pozoru wygląda to na jakąś fiksację (…), ale myślę, że nie. Naczelnik państwa jest wirtuozem intrygi, w związku z tym dopatruję się w tym pewnej strategii, jaką sobie wykombinował. Już chyba stracił nadzieję, że odzyska tutaj władzę, w związku z tym postanowił przybrać kostium męczennika niepodległości "

-powiedział Stanisław Michalkiewicz. 

Według publicysty Elżbieta Witek jest dobrym przykładem tzw. szykan, prześladowań czy męczeństwa. 

Dodał, iż uważa, że Kaczyński myśli, że ludzie zapomną, że to właśnie on przeforsował ratyfikację ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej i wiele innych rzeczy. Podkreślił, że jeśli Kaczyński przebierze się w kostium męczennika ma szansę, że osiągnąć swój cel, gdyż ludzie męczennikom wybaczają naprawdę wiele i wiele też zapominają. 

Warto przypomnieć, że po odrzuceniu kandydatury Elżbiety Witek, decyzję te Kaczyński skomentował słowami: „opozycja jest taka, jaka jest”. Dopytany, czy PiS wystawi innego kandydata na Marszałka odpowiedział, że nie. Podkreślił też, że klub Prawa i Sprawiedliwości jest przygotowany na to, że może nie mieć żadnego marszałka w Sejmie. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną