Papież Franciszek spotka się z rodzinami izraelskich zakładników i Palestyńczykami

0
0
0
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Papież Franciszek spotka się z rodzinami Izraelczyków przetrzymywanych jako zakładnicy przez Hamas podczas środowej audiencji generalnej, a także osobno z grupą Palestyńczyków, których krewni cierpią w Strefie Gazy.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni potwierdził, że papież spotka się z delegacjami izraelską i palestyńską oddzielnie 22 listopada na marginesie audiencji publicznej na Placu Świętego Piotra.

"Poprzez te spotkania, które mają charakter wyłącznie humanitarny, papież Franciszek chce pokazać swoją duchową bliskość z cierpieniem każdego człowieka" - powiedział Bruni dziennikarzom.

Papież Franciszek często modlił się o pokój w Ziemi Świętej podczas swoich publicznych audiencji od czasu rozpoczęcia wojny między Izraelem a Hamasem w zeszłym miesiącu. Wielokrotnie wzywał również do uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez Hamas oraz do ochrony i wsparcia humanitarnego ludności cywilnej w Strefie Gazy.

W swoim przemówieniu na Anioł Pański 12 listopada powiedział: "Jestem blisko wszystkich, którzy cierpią, Palestyńczyków i Izraelczyków. Obejmuję ich w tym mrocznym momencie. I bardzo się za nich modlę".

"W Gazie, niech ranni zostaną natychmiast uratowani, niech cywile będą chronieni, niech znacznie więcej pomocy humanitarnej dotrze do tej dotkniętej ludności. Niech zakładnicy zostaną uwolnieni, w tym osoby starsze i dzieci" - powiedział papież Franciszek.

"Każda istota ludzka, chrześcijanin, żyd, muzułmanin, z jakiegokolwiek narodu lub religii, każda istota ludzka jest święta, jest cenna w oczach Boga i ma prawo do życia w pokoju".

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, Hamas przetrzymuje około 240 osób jako zakładników. Do tej pory uwolniono czterech zakładników, a kolejny został uwolniony przez siły izraelskie w październiku. Izraelskie wojsko poinformowało 16 listopada, że żołnierze odzyskali dwa ciała zakładników, 65-letniej Yehudit Weiss i 19-letniej Noa Marciano.

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin podkreślił, że Stolica Apostolska uważa uwolnienie zakładników i zawieszenie broni za fundamentalne kroki w rozwiązaniu konfliktu.

"Uwolnienie zakładników jest jednym z podstawowych punktów rozwiązania obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę aspekty humanitarne przetrzymywanych osób - mężczyzn, kobiet, dzieci, noworodków, kobiet w ciąży" - powiedział Parolin 17 listopada, według Reutersa.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną