Tusk szokuje. Wybrał już Ministrów

0
0
5
Tusk
Tusk / Flickr

W ostatnich bardzo głośno jest na temat tego kto przejmie jakie Ministerstwo. Obecnie w mediach pojawiły się już informacje kto zostanie przyszłym Ministrem Zdrowia. Oto o kim mowa. Takim wyborem lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zszokował niejedną osobę.

Mimo wygranej Prawa i Sprawiedliwości rząd prawdopodobnie utworzy opozycja. Teraz cały czas pojawiają się spekulacje na temat tego kto przejmie resorty. Aktualnie prawdopodobnie wiadomo już kto otrzyma posadę Ministerstwa Zdrowia.  Wyszukanie takiej osoby miało nie być łatwe, gdyż sam resort uważany jest za trudny. 

Jak nieoficjalnie poinformował portal Onet przyszłą szefową Ministerstwa Zdrowia ma zostać Joanna Mucha, która startowała z Polski 2050. Warto przypomnieć także, że w latach 2011-2013 była ona ministrem sportu oraz turystyki. 

Na razie nie wiadomo co stanie się z Izabelą Leszczyną z Koalicji Obywatelskiej. To właśnie ona wcześniej była typowana na Ministra Zdrowia. 

Z początku mówiono również, że stanowisko to miała przejąć Marcelina Zawisza z ramienia partii Razem, jednak jak się później okazało ugrupowanie polityczne Razem ostatecznie nie wejdzie w skład rządu. 

Ministrem ds. europejskich ma zostać Adam Szłapka. 

"Nawet Adam był zaskoczony, jak usłyszał, kim ma być w nowym rządzie"

-poinformowano. 

Lewica cały czas ma walczyć o Ministerstwo Edukacji. Do niego Donald Tusk ma typować Tomasza Grodzkiego. 

Jak poinformowały z kolei "Fakty" ministerstwo spraw zagranicznych miałby przejąć Radosław Sikorski. 

"Jeszcze niedawno, w trakcie negocjacji koalicyjnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych należało do puli Polski 2050. Tydzień temu sytuacja jednak się zmieniła i to Koalicja Obywatelska ma wyznaczyć szefa dyplomacji"

-czytamy na portalu Onet. 

Co sądzicie na temat takiego podziału Ministerstw? Według nas niestety nie wygląda to za dobrze. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną