Zmarła Sława Mikołajczyk. Była wokalistką znanego zespołu

0
0
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Dziś media poinformowały o tym, że zmarła Sława Mikołajczyk. Znana była przede wszystkim jako wokalistka jednego z najbardziej znanych zespołów w Polsce. Poinformowano też co działo się z nią w ostatnim czasie.

22 listopada 2023 roku zmarła Sława Mikołajczyk, wokalistka znana z polskiego zespołu Trubadurzy. Była pierwszą solistką tego zespołu. Współpracowała m.in. z piosenkarzem Krzysztofem Krawczykiem, czy Marianem Lichtmanem. To właśnie Lichtman w mediach społecznościowych poinformował o jej śmierci. 

"Odeszła nasza wspaniała piosenkarka Sławka Mikołajczyk, pierwsza solistka Trubadurów. Jest nam bardzo smutno"

-napisał na Facebooku Marian Lichtman zamieszczając zdjęcie. 

W rozmowie z mediami o wiele więcej zdradził jej znajomy Zbigniew Rabiński (aktualnie jest to menadżer Krzysztofa Cwynara). Jak przyznał kobieta na kilkanaście dni przed śmiercią ciężko zachorowała i musiała być hospitalizowana. Dodał też, że kiedy tylko było z nią już naprawdę źle o wszystkim poinformowano jej syna. Pomimo, że mieszka on poza granicami naszego kraju udało mu się szybko zorganizować i przyjechać do swojej matki. 

Kim była wokalistka?

Swoją karierę rozpoczynała swoją karierę w latach 60. Występowała z takimi zespołami jak: Luxemburg Combo, Karmazyn, Nastolatki, Ricercar 64, Trubadurzy, Izomorf 67, Kanon Rytm, Quorum, Ptaki, Czerwono-Czarni, Pro Contra, a także Krystof Band. Najbardziej jednak znana była z występów w Trubadurach. 

W 1967 roku wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem i Marianem Lichtmanem dołączyła do formacji Izomorf 67. Na scenie pojawiła się również w latach 80. w Stanach Zjednoczonych występując tam wraz z Krzysztofem Krawczykiem z zespołem Krystof Band. Po jakimś czasie zrezygnowała ze swojej kariery i zajęła się swoim życiem prywatnym. 

Post Mariana Lichtmana ze wspomnieniem Sławy można zobaczyć tutaj:

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną