O. Tadeusz Rydzyk nt. prezentów świątecznych dla dzieci. Wielu będzie zaskoczonych

0
0
6
o. Tadeusz Rydzyk,
o. Tadeusz Rydzyk, / fot. Piotr Drabik, https://www.flickr.com/photos/drabikpany/9216347854

Ojciec Tadeusz Rydzyk napisał w swoim medium Radio Maryja autorski tekst, w którym odniósł się do świątecznych prezentów dla dzieci. Co według niego powinny otrzymać dzieci? Wiele osób może być zaskoczonych.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Z tego też powodu ojciec Tadeusz Rydzyk zdecydował się na napisanie na łamach Radia Maryja swojego autorskiego tekstu. Na początek przyznał, że każdy rodzic powinien pomyśleć o prezencie, który zbudowałby szlachetnego ducha tj. książki dla dzieci, młodzieży czy dorosłych. Zaapelował także do rodziców dzieci, aby w mądry sposób je wychowywali. 

"Na pewno chcielibyście mieć w przyszłości pociechę z waszych dzieci. Niech pociechę ma też Pan Bóg. Niech będą szczęśliwe, ale trzeba je wychowywać. Wychowywać z wielką miłością, ale i z rozumem. Rozumem chrześcijańskim, katolickim i polskim"

-czytamy.

Następnie wymienił listę książek, które należałoby zakupić młodzieży na 6 grudnia bądź Boże Narodzenie. Dodał też, że ludzie nie powinni być leniami intelektualnymi tylko decydować się czytanie książek, gdyż pomaga to w rozwoju człowieka. Stwierdził także, że należy brać dobre rzeczy, aby móc stać się dobrym. Rodzicom małych dzieci proponuje zakup książek książek państwa Joanny i Jarosława Szarków "Kocham Polskę",  z kolei młodzieży "Historię i Teraźniejszość" prof. Wojciecha Roszkowskiego jak i również poleca książki o 15-letnim błogosławionym Carlo Acutisie. Podkreślił, że jeżeli ktoś potrzebuje wiary to rekomenduje książkę  "Katechizm życia duchowego" ks. kard. Roberta Saraha. Na zakończenie swojego artykułu ojciec Tadeusz Rydzyk przyznał m.in, że  "wychowanie katolickie i patriotyczne w domach w dużej mierze jest zaniedbane, a szkoła i Kościół nie wszystko zrobią".

Jakie jest Wasze zdanie na temat artykułu, który napisany został przez ojca Tadeusza Rydzyka? Zgadzacie się z jego przemyśleniami?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną