Wprowadzono stan wyjątkowy. Śnieg zablokował wszystko (WIDEO)

0
0
0
Zrzut ekranu
Zrzut ekranu / Twitter

Do sieci trafiły właśnie zaskakujące zdjęcia oraz nagrania z ataku zimy. Z tego też powodu zdecydowali się wprowadzić stan wyjątkowy. Śnieg zajął niemal wszystko.

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o ataku zimy w Polsce. W wielu miejscach w naszym kraju pojawiały się alerty mówiące o oblodzonym podłożu. Jak widać jednak nie tylko w Polsce dochodzi do trudnej sytuacji. 

Ostatnio w wielu regionach w Serbii zdecydowano się wprowadzić stan wyjątkowy. Wszystko z powodu śniegu, który zablokował niemal wszystko. 

Publiczne przedsiębiorstwo Drogi Serbii oficjalnie poinformowało, że drogi zablokowane zostały także przez grubą warstwę lodu. 

"Drogi pierwszego i drugiego priorytetu są przejezdne, tak jak i dojazdy do ośrodków turystyki zimowej"

-poinformowano. 

Na południu Serbii śnieg spowodował odcięcie od prądu. Stan wyjątkowy wprowadzono w takich miejscowościach jak: Ivanjica, Nova Varosz, Crna Trava i częściach Vranja. Jak dodała jedna z telewizji wysokość śniegu wynosi tam 1 metr. Władze kraju poinformowały wszystkich aby wymienili opony na zimowe i nie wyruszali bez nich w drogę. Podano także informację dotyczącą oblodzenia. 

Wczoraj Ministerstwo Obrony Serbii podkreśliło, że wojsko serbskie postawione zostało w stan gotowości. Wojsko miałoby pomóc gminy, które zostały najbardziej dotknięte atakiem zimy. 

"Armia serbska będzie, jak zawsze, znajdować się na miejscu, monitorować sytuację i na wniosek dowództwa kryzysowego oraz na podstawie otrzymanego rozkazu wykorzysta wszystkie dostępne siły, aby zapewnić ludności wszelką niezbędną pomoc"

-dodano. 

W sieci niemal od razu pojawiło się wiele nagrań i zdjęć z tego zdarzenia. Również pod postami zobaczyć można było liczne komentarze użytkowników, którzy byli naprawdę zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Jeden z filmów, o których mowa można zobaczyć poniżej. Znajduje się on na portalu X (dawniej Twitter):

Kliknij tutaj aby zobaczyć

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną