Rząd Morawieckiego. Znamy oficjalny skład

0
0
5
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Internet

Dziś media cały czas informują na temat nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Teraz podano oficjalny skład.

Prawo i Sprawiedliwość wygralo ostatnie wybory do Sejmu. Jednak prawdopodobnie nie utworzy rządu. Zaprzysiężenie nowego rządu Morawieckiego będzie mieć miejsce dziś o 16:30. 

Rzecznik rządu Piotr Muller poinformował, że "premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta RP Andrzeja Dudy wniosek o powołanie nowej Rady Ministrów. Zgodnie z zapowiedzią w jego skład wejdą eksperci, zarówno osoby, które do tej pory nie pełniły funkcji politycznych, jak i politycy specjalizujący się w swoich obszarach". 

Dodał, że sporo osób w rządzie będą stanowić kobiety. Mariusz Błaszczak wciąż pozostanie szefem MON, Marlena Maląg zostanie nową minister rozwoju i technologii, Szymon Szynkowski vel Sęk, ministerstwem Sprawiedliwości zajmie się Marcin Warchoł. Resortem finansów zajmie się Andrzej Kosztowniak, a Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Z kolei szefem resortu infrastruktury będzie Alvin Gajadhur. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostanie dotychczasowa wiceminister Anna Gembicka. Ministerstwem sportu i turystyki zostanie Danuta Dmowska-Andrzejuk. Ministrem Zdrowia zostanie Ewa Krajewska. Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie z kolei Izabela Antos. Jacek Ozdoba, który wcześniej piastował stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, zostanie ministrem-członkiem Rady Ministrów.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną