Watykan odwołuje wystąpienie papieża Franciszka na konferencji klimatycznej w Dubaju

0
0
3
Watykan
Watykan / Pixabay

Papież Franciszek nie weźmie udziału w konferencji klimatycznej ONZ COP28 w Dubaju w tym tygodniu z powodu ciągłych zmagań z zapaleniem płuc wynikającym z grypy, poinformował we wtorek Watykan.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło we wtorek, że "chociaż ogólny obraz kliniczny Ojca Świętego w odniesieniu do stanu grypy i zapalenia dróg oddechowych poprawił się", lekarze Ojca Świętego "poprosili papieża, aby nie odbywał podróży zaplanowanej na kilka najbliższych dni do Dubaju z okazji 28. konferencji stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu".

"Papież Franciszek przyjął prośbę lekarzy z wielkim żalem i dlatego podróż została odwołana" - podało biuro prasowe.

Watykan wskazał, że Ojciec Święty nadal będzie próbował w jakiś sposób uczestniczyć w konferencji.

"Ponieważ papież i Stolica Apostolska nadal chcą uczestniczyć w dyskusjach odbywających się w najbliższych dniach, sposoby, w jakie można to wdrożyć, zostaną określone tak szybko, jak to możliwe" - czytamy w komunikacie prasowym.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni potwierdził we wtorek, że Ojciec Święty weźmie udział w swojej zwyczajowej środowej audiencji generalnej 29 listopada.  

W poniedziałek Watykan potwierdził, że stan Ojca Świętego "wyraźnie się poprawia", a papież jest w "dobrym i stabilnym" stanie i nie ma gorączki.

W zeszłym tygodniu papież odwiedził szpital Gemelli Isola w Rzymie, cierpiąc na "łagodną" grypę. Podczas tej wizyty Franciszek przeszedł tomografię komputerową, aby wykluczyć ryzyko "powikłań płucnych", podała w sobotę Stolica Apostolska.

Skanowanie dało wynik negatywny, chociaż Watykan w poniedziałek powiedział, że ujawniło "zapalenie płuc powodujące pewne trudności w oddychaniu".

Papież miał w ten weekend udać się do Dubaju, aby wygłosić przemówienie na konferencji klimatycznej COP28. Ojciec Święty odwiedziłby Zjednoczone Emiraty Arabskie w dniach 1-3 grudnia na konferencję, co oznaczałoby pierwszy raz, kiedy papież uczestniczył w tym wydarzeniu.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną