Erdogan znów OSTRO nt. Netanjahu. Oto, co powiedział

0
0
4
Erdogan
Erdogan / https://www.flickr.com/photos/unaoc/4702078321

Prezydent Turcji - Recep Erdogan po raz kolejny zdecydował się wypowiedzieć na temat premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Zobacz, co dokładnie powiedział.

W ostatnim czasie bardzo głośno jest na temat wojny Izraela z Hamasem. W Internecie pojawia się wiele niepokojących zdjęć, wiadomości czy nagrań. Nic nie wskazuje też na to, aby wojna ta miała zakończyć się w najbliższym czasie. Sytuacja w Izraelu i Strefie Gazy przez cały czas komentowana jest przez polityków w Polsce oraz na całym świecie. 

Niedawno prezydent Turcji Recep Erdogan w ostrych słowach wypowiedział się na temat premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Nazwał go wtedy "rzeźnikiem Strefy Gazy". Teraz po raz kolejny odniósł się do premiera Izraela. Prezydent Turcji w poniedziałek pojawił się na  spotkaniu Organizacji Współpracy Islamskiej w Stambule. Tam przyznał wprost, że po zakończeniu wojny Izraela z Hamasem Netanjahu będzie sądzony jako zbrodniarz wojenny. 

"Poza byciem zbrodniarzem wojennym, Netanjahu, który jest teraz rzeźnikiem Gazy, będzie sądzony jako rzeźnik Gazy, tak jak sądzono Miloszevicia. Ci, którzy próbują pominąć śmierć tych wszystkich niewinnych ludzi, używając wymówki Hamasu, nie mają już nic do powiedzenia ludzkości"

-powiedział Erdogan. 

W swoim wystąpieniu skomentował też działanie członków  Rady Bezpieczeństwa ONZ tj. Wielką Brytanię, Chiny, Francję, Rosję i Stany Zjednoczone. Przyznał, że państwa te działają stronniczo. Dodał, że nie reagują także w odpowiedni sposób na katastrofę humanitarną mającą miejsce w Strefie Gazy. Podkreślił też, że wszelkie działania Sekretarza Generalnego Guterresa sabotowała Rada Bezpieczeństwa ONZ. Oskarżył Radę o niewywiązywanie się ze swoich obowiązków. Jego zdaniem ta Rada nie da rady nieść pokój i nadzieję. Zaznaczył, że powinna ona zostać w odpowiedni sposób zreformowana. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną