Erdogan OSTRO o Netanjahu. Chodzi o Gazę

0
0
8
Prezydent Turcji
Prezydent Turcji / Flickr

Od czasu ataku Hamasu na Izrael w mediach pojawia się wiele informacji na ten temat. Tym razem prezydent Turcji Erdogan wypowiedział się o premierze Izarela Benjaminie Netanjahu. Padły ostre słowa. Zobacz koniecznie co powiedział.

Jak informuje dziennik Daily Sabah dzisiaj prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wypowiedział się na temat premiera Izraela. Netanjahu nazwał "rzeźnikiem Gazy". Ponadto Erdogan przyznał, że działalność premiera Izraela spowodowała zwiększenie antysemityzmu na całym świecie. Tym samym naraził Żydów na niebezpieczeństwo. Podkreślił, że Turcja będzie robić wszystko aby władze Izraela odpowiedziały przed sądem międzynarodowym za popełnione zbrodnie. 

"Od 7 października Palestyńczycy są obiektem najohydniejszych ataków w historii ludzkości. Ich meczety są bombardowane, szkoły zrównane z ziemią, obozy dla uchodźców były celem, a dzieci są brutalnie masakrowane”

-powiedział Erdogan. 

Warto nadmienić, że to nie pierwszy raz kiedy Turcja atakuje Izrael. Jakiś czas temu Turcja przyznała wprost, że uważa Izrael za państwo terrorystyczne. Dodał wtedy, że wszelka ich działalność w Strefie Gazy to ludobójstwo. 

Mówił też, że Izrael zdewastował Gazę oraz dopuszcza się tam wielu okrutnych czynów. 

"Przez 50 dni palili i niszczyli Gazę. Ich działania przejdą do historii jako hańba"

-ujawnił Erdogan. 

Turecki minister zdrowia Fahrettin Koca zaznaczył też, że jego kraj wysłał już do Egiptu samolot wojskowy. Znajduje się w nim osiem ton lekarstw oraz sprzętu medycznego. Wysłano również lekarzy i pielęgniarki. Do wsparcia zaliczyć można: inkubatory, aparat anestezjologiczny, wentylatory dla noworodków, stoły operacyjne, lampy i inne artykuły medyczne. Zapewnił, że samolot powrotny wróci wraz z dziećmi, a także ich opiekunami. 

Myślicie, że prezydent Turcji dotrzyma swoich słów? 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną