Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Oto, co powiedział

0
0
8
Papież Franciszek
Papież Franciszek / https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/28586466625

Papież Franciszek odbyła się jedna z audiencji generalnych w Rzymie. Tam zwrócił się do wszystkich Polaków. Oto, co dokładnie powiedział.

W ostatnich tygodniach na temat Papieża Franciszka było bardzo głośno. Wszystko z powodu jego stanu zdrowia. Papież przebywał w szpitalu i nie  odczytał rozważań przed południową modlitwą Anioł Pański. Wierni byli mocno zaniepokojeni. Papież Franciszek mówił wtedy, że w jego organizmie znajduje się stan zapalny w płucach. 

"We wczesnych godzinach popołudniowych Papież Franciszek przeszedł tomografię komputerową w szpitalu Gemelli Isola w Rzymie, aby wykluczyć ryzyko powikłań płucnych" 

-czytaliśmy w oficjalnym komunikacie. 

Następnie Papież mówił też, że jego stan znacznie się poprawił i czuje się o wiele lepiej. Teraz na audiencji generalnej w Rzymie, gdzie zwrócił się do wszystkich Polaków pozdrawiając ich. Z powodu choroby pozdrowienia te odczytał jednak  ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

„Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności artystów uczestniczących w koncercie „Psalmy pokoju i dziękczynienia”, upamiętniającym beatyfikację Rodziny Ulmów” 

-napisał Papież Franciszek.

Dodał też, że już w tę niedzielę w Polsce będzie miał miejsce Dzień Modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie. Podziękował też Polakom, który modlą się i wspierają Kościół na Wschodzie, szczególnie na objętej wojną Ukrainie. 

"Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie. Z serca wam błogosławię!” 

-zakończył. 

Przypomnijmy, że od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Polacy bardzo licznie wspierają Ukrainę, w tym ukraińskich uchodźców. Po ucieczce obywateli Ukrainy z kraju objętego wojną, w Polsce otrzymali pomoc materialną oraz pracę. Niektórzy z Polaków przyjęli ich nawet pod swój dach. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną