Papież Franciszek przerwał milczenie. Nowe informacje o jego zdrowiu

0
0
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Wczoraj rano w mediach na całym świecie pojawiła się niepokojąca informacja o tym, że Papież Franciszek trafił do szpitala. Teraz sam papież przerwał milczenie i pojawiły się nowe informacje na temat jego zdrowia.

Wczoraj w mediach na całym świecie pojawiła się informacja o papieżu. Jak się okazało Papież Franciszek trafił do szpitala. Dzisiaj po raz pierwszy nie odczytał rozważań przed południową modlitwą Anioł Pański. Połączył się jednak z wiernymi poprzez media z Watykanu z kaplicy Domu Świętej Marty. Poinformował wiernych, że aktualnie nie może czytać rozważań, gdyż ma "stan zapalny w płucach."

Na nagraniu słychać było jak papież Franciszek kaszle. Ponadto na dłoni widoczny był plaster najprawdopodobniej po kroplówce. Rozważania za papieża przeczytał ksiądz Paolo Braida, a papież Franciszek odmówił modlitwę Anioł Pański. 

Przypomnijmy, że 25 listopada Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wydało komunikat do dziennikarzy w sprawie Papieża Franciszka. Ich słowa zmartwiły wiernych na całym świecie. 

"We wczesnych godzinach popołudniowych papież Franciszek przeszedł tomografię komputerową w szpitalu Gemelli Isola w Rzymie, aby wykluczyć ryzyko powikłań płucnych" 

-poinformowano w oficjalnym komunikacie. 

Dodano wtedy, że wszelkie audiencje papieża Franciszka zostały odwołane. Już wcześniej informowano o złym stanie papieża Franciszka. Na początku listopada nie przeczytał on uwag na audiencji z żydowskimi rabinami z Europy. Jak poinformowano był wtedy przeziębiony. "Dziękuję za tę wizytę, którą bardzo doceniam, ale zdarza się, że nie jestem zdrowy i dlatego wolę nie czytać przemówienia, ale dać je wam" - mówił wtedy papież. 

Już niedługo papież obchodzić będzie swoje 87 urodziny. W ostatnim czasie był hospitalizowany kilka razy. Wcześniej trafił do szpitala z powodu operacji brzucha. W marcu był też leczony z powodu zapalenia oskrzeli.

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną