Kukiz zszokował ws. Tuska. Ujawnił kogo poprze

0
0
6
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz / https://www.flickr.com/photos/drabikpany/22889599610

Od czasu wyborów parlamentarnych minęło już trochę czasu. Teraz wszyscy zastanawiają się kto utworzy rząd. Czy będzie to Mateusz Morawiecki, czy Donald Tusk. Teraz Paweł Kukiz zszokował w tej kwestii i ujawnił kogo poprze.

Pomimo, że wybory do Sejmu miały miejsce już jakiś czas temu wciąż nie został utworzony rząd. Prawo i Sprawiedliwość mimo uzyskania największej liczby głosów nie utworzy prawdopodobnie rządu. Zrobi to natomiast opozycja tzn. Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.

W zeszłym tygodniu miało miejsce spotkanie Donalda Tuska z Szymonem Hołownią. Po spotkaniu w mediach pojawiły się informacje, że powołania nowego rządu będzie można spodziewać się 13 grudnia z kolei wybór nowego premiera nastąpi 11 i 12 grudnia. 11 grudnia o godzinie 10:00 wysłuchać będzie można expose, które wygłosi Mateusz Morawiecki. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w sumie 194 mandaty, a opozycja 248 mandatów. Aby utworzyć większość potrzeba 231 mandatów. 

Teraz Paweł Kukiz w rozmowie z mediami zdecydował się ujawnić kogo poprze. Jak przyznał będzie to rząd Mateusza Morawieckiego, jednak być może będzie głosował także za rządem Tuska. Postawił mu pewne warunki. 

"Liczę na to, że w swoim expose nawiąże do konieczności zmian ustrojowych, które wpisaliśmy w porozumienie przedwyborcze z Prawem i Sprawiedliwością"

-powiedział. 

Dodał, że jego zdaniem jest ogromna różnica między rządem Tuska, a Morawieckiego. Podkreślił, że jeśli Tusk zdecyduje się na: zmianę ordynacji wyborczej, konieczność obniżenia progów przy referendach, konieczność wprowadzenia instytucji referendum prawdziwie obywatelskiego to wtedy taki rząd poprze. Stwierdził, że poparcie dla Tuska jest według niego mało prawdopodobne. 

"Jeżeli takie deklaracje złoży, to się zastanowię, ale nawet w momencie zastanawiania się, będę miał mocno w pamięci słynne 4 X TAK, czyli możliwość wprowadzenia postulatów proobywatelskich przez rządy PO-PSL i które nie zostały wprowadzone"

-puentował. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną