Trump składa kolejne obietnice. Chce TO znieść

0
0
7
Donald Trump
Donald Trump / https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/53299658073

Były prezydent Stanów Zjednoczonych w ostatnim czasie składa swoim wyborcom wiele obietnic. Tym razem poinformował, że jeżeli znów wygra wybory prezydenckie zdecyduje się na cofnięcie wszelkich ograniczeń dotyczących pewnej kwestii jakie wprowadził Joe Biden. Oto, o czym mowa.

W piątek były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że jeżeli po raz kolejny zostanie wybrany prezydentem będzie chronił prawo do posiadania broni i wycofa wszelkie ograniczenia w tej kwestii, które wprowadzone zostały przez aktualnego prezydenta USA Joe Bidena. 

Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA) zorganizowało wydarzenie, na którym Donald Trump obiecywał tysiącom swoich wyborców, że zniesie wszelkie restrykcje dotyczące zakupu akcesoriów do broni czy innych przepisów wprowadzonych przez administrację obecnego prezydenta. 

„Każdy pojedynczy atak Bidena na właścicieli i producentów broni zakończy się już w pierwszym tygodniu mojego powrotu na urząd, a być może pierwszym dniu” 

-poinformował Donald Trump podczas swojego przemówienia, które wygłosił na wystawie Great American Outdoor w Harrisburgu, stolicy Pensylwanii.

Krajowy organ regulacyjny zdecydował się na wsparcie Trumpa podczas wyścigu w 2016 r. i  jego administrację, kibicując mu podczas mianowania trzech konserwatywnych sędziów Sądu Najwyższego i podejmowania szeregu kroków, do których dążyło wpływowe lobby zbrojeniowe. Obejmowały one wyznaczenie sklepów z bronią palną jako biznesów niezbędnych podczas pandemii Covid-19, co umożliwi im pozostanie otwartymi.

W piątek zaznaczył, że jeżeli ludzie go wybiorą po raz kolejny to „nikt nie tknie palcem na waszą broń palną”. 

„Przez moje cztery lata nic się nie wydarzyło i była na mnie wielka presja związana z bronią. Nic nie zrobiliśmy, nie ustąpiliśmy” 

-mówił Trump. 

Republikanie, przy wsparciu NRA i innych grup zajmujących się prawami do posiadania broni, w dużej mierze sprzeciwiają się bardziej rygorystycznym przepisom, powołują się tutaj na prawo do noszenia broni, które jest zapisane w Drugiej Poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną