Szokujące wypowiedzi Putina w wywiadzie z Tuckerem

0
0
21
Wywiad
Wywiad / YouTube

Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadził na Kremlu dwugodzinny wywiad z byłym gospodarzem Fox News, Tuckerem Carlsonem, przedstawiając swoje poglądy na temat uzasadnienia prawie dwuletniej wojny na Ukrainie, perspektyw rozmów pokojowych i innych kwestii.

Putin powiedział m.in.: "To oni rozpoczęli wojnę w 2014 roku. Naszym celem jest powstrzymanie tej wojny. I nie rozpoczęliśmy tej wojny w 2022 roku. To jest próba jej powstrzymania".

Kiedy Putin wysłał wojska na Ukrainę 24 lutego 2022 r., Ukraina i jej zachodni sojusznicy określili to jako niesprowokowany akt agresji. Putin powiedział, że Moskwa została zmuszona do podjęcia działań prewencyjnych, aby powstrzymać Ukrainę przed przystąpieniem do NATO i zapobiec ofensywie Kijowa na dużą skalę, mającej na celu odzyskanie wschodnich regionów. Rosja nie przedstawiła żadnych dowodów na to, że taka operacja była przygotowywana.

"Nie osiągnęliśmy jeszcze naszych celów, ponieważ jednym z nich jest denazyfikacja. Oznacza to zakaz wszelkiego rodzaju ruchów neonazistowskich".

Rosyjscy propagandyści wielokrotnie starali się przedstawić prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego jako neonazistę lub sympatyka nazistów, mimo że jest on Żydem i powiedział, że trzech jego wujków zginęło w Holokauście. Putin nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich powtarzających się twierdzeń, że radykalne, ultranacjonalistyczne grupy na Ukrainie wpływają na Zełenskiego i mają decydujący głos w kształtowaniu polityki kraju.

 

Źródło: YouTube/ap news

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną