Szef Pentagonu przyjęty na oddział intensywnej terapii

0
0
1
Lloyd Austin
Lloyd Austin / Wikimedia

Jak poinformował Pentagon, sekretarz obrony USA Lloyd Austin został przyjęty na oddział intensywnej opieki medycznej z problemem pęcherza moczowego po tym, jak w niedzielę przekazał swoje obowiązki swojemu zastępcy, walcząc z rakiem prostaty.

Zastępca sekretarza obrony Kathleen Hicks "przejęła funkcje i obowiązki" tuż przed godziną 17:00, powiedział rzecznik Pentagonu Pat Ryder w oświadczeniu, dodając, że Biały Dom i Kongres zostały poinformowane.

Austin został "przyjęty na oddział intensywnej opieki medycznej w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym Waltera Reeda w celu zapewnienia opieki wspomagającej i ścisłego monitorowania", powiedział Pentagon w późniejszym oświadczeniu, powołując się na swoich lekarzy.

Najnowszy alarm zdrowotny pojawił się kilka tygodni po tym, jak okazało się, że 70-letni Austin utrzymywał poprzednie pobyty w szpitalu w tajemnicy i nie poinformował od razu prezydenta USA Joe Bidena o diagnozie raka, wywołując krytykę, gdy Stany Zjednoczone stoją w obliczu kryzysów na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.

Austin skutecznie zniknął z pola widzenia opinii publicznej w związku z leczeniem raka prostaty w grudniu i ponownie w styczniu po powikłaniach związanych z zabiegiem.

Tym razem opinia publiczna została zaalarmowana około dwie godziny po tym, jak został wysłany do szpitala w niedzielne popołudnie.

Austin "został przetransportowany przez swoją ochronę" do szpitala, powiedział Ryder we wcześniejszym oświadczeniu.

Ryder zauważył początkowo, że szef obrony zabrał ze sobą tajne systemy łączności i zachowa "funkcje i obowiązki swojego biura".

Jednak ogłoszenie, że Hicks zamiast tego przejmie kontrolę, pojawiło się zaledwie kilka godzin później.

"W tej chwili nie jest jasne, jak długo sekretarz Austin pozostanie hospitalizowany" - głosi najnowsze oświadczenie, przypisywane dr Johnowi Maddoxowi i dr Gregory'emu Chesnutowi z Walter Reed National Military Medical Center w Maryland.

"Oczekuje się, że obecny problem z pęcherzem nie zmieni jego oczekiwanego pełnego wyzdrowienia. Prognozy dotyczące jego raka pozostają doskonałe".

Źródło: France24

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną