Brytyjski Minister powiedział to wprost. Chodzi o Izrael

0
0
9
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / https://www.flickr.com/photos/40794167@N05/16844595195

Od momentu ataku Hamasu na Izrael w mediach na całym świecie niemal codziennie pojawiają się informacje odnośnie Izraela. Są to niepokojące zdjęcia, wiadomości czy nagrania. Odnośnie działań wypowiadają się również politycy nie tylko z Polski, ale też z całego świata. Teraz pewien brytyjski Minister wypowiedział się na temat ofensywy w Rafah. Oto, co dokładnie powiedział.

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Cameron przyznał, że nie jest sobie w stanie wyobrazić jak Izrael może rozpocząć ofensywę w Rafah, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że ukrywa się tam zbyt wielu cywilów. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że czuje się zaniepokojony. Podkreślił, że że wiele osób przebywających obecnie w Gazie na południu „przeprowadzało się cztery, pięć, sześć razy, zanim tam dotarło”.

„I naprawdę, naszym zdaniem, nie da się wyobrazić sobie, jak można prowadzić wojnę między tymi ludźmi. Nie mają dokąd pójść. Nie mogą udać się na południe do Egiptu. Nie mogą udać się na północ i wrócić do swoich domów, ponieważ wiele z nich zostało zniszczonych”

-dodał. 

Zaapelował też, aby jak najszybciej zakończyć walki. Zaznaczył, że bardzo chciałby aby Izrael zatrzymał się choćby na chwilę i zastanowił zanim zdecyduje się na podjęcie jakichkolwiek działań. 

„Chcemy, aby Izrael zatrzymał się i bardzo poważnie zastanowił, zanim podejmie jakiekolwiek dalsze działania. Ale przede wszystkim chcemy natychmiastowej przerwy w walkach i chcemy, aby ta przerwa doprowadziła do zawieszenia broni, trwałego zawieszenia broni bez odwrotu, do dalszej walki. To właśnie powinno się teraz stać”

-podkreślił. 

Przypomnijmy, że 7 października doszło do ataku Hamasu na Izrael. Hamas zabił wtedy w Izraelu ok. 1 200 osób, a 240 uprowadził do Strefy Gazy jako zakładników.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej wojny? Myślicie, że niedługo się zakończy?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną