Biden o Putinie: "szalony dupek"

0
0
7
Biden
Biden / Pixabay

Prezydent Joe Biden nazwał swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina "szalonym dupkiem" podczas publicznej zbiórki pieniędzy w środę w Kalifornii.

"Mamy szalonego dupka, takiego jak ten facet Putin i inni, i zawsze musimy się martwić konfliktem nuklearnym, ale egzystencjalnym zagrożeniem dla ludzkości jest klimat" - powiedział Biden w krótkim przemówieniu podczas wydarzenia w San Francisco, w którym uczestniczyła niewielka grupa reporterów.

W gorącym mikrofonie w styczniu 2022 roku Biden podobnie nazwał dziennikarza Fox News "sukinsynem".

Wybuch mocnego języka Bidena następuje po innych okazjach, w których nazwał prezydenta Rosji, który zarządził inwazję na Ukrainę w 2022 r., "rzeźnikiem" i "zbrodniarzem wojennym".

Biden powiedział, że Stany Zjednoczone ogłoszą w piątek pakiet nowych, surowych sankcji przeciwko Rosji w związku ze śmiercią w więzieniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

Podczas zbiórki pieniędzy Biden zaatakował także swojego domniemanego rywala w listopadowych wyborach Donalda Trumpa za porównanie jego kłopotów prawnych do losu Nawalnego.

"Gdybym stanął tutaj 10-15 lat temu i powiedział to wszystko, wszyscy pomyślelibyście, że powinienem być zaangażowany" - powiedział Biden.

Źródło: France24

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną