Czarnek odpowiedział, czy może zastąpić Kaczyńskiego

0
0
7
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek / Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Były minister edukacji i nauki i poseł PiS Przemysław Czarnek powiedział, czy mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego.

Czarnek mówił na antenie RMF24: "Nie zgadzam się z diagnozą prof. Nowaka opublikowaną w "Arkanach", że Jarosław Kaczyński nie sprostał wielkiej odpowiedzialności, którą sam na siebie przyjął. Jeśli ktoś dzisiaj twierdzi, że może stworzyć partię polityczną bez Jarosława Kaczyńskiego, która będzie miała 30-procentowe albo jeszcze większe poparcie, to jest w błędzie. W ostatnich wyborach poparło nas 7,600 mln mieszkańców naszego kraju i to poparcie utrzymuje się na wysokim poziomie".

Wypowiedź byłego ministra ma związek z oceną prof. Andrzeja Nowaka, że Jarosław Kaczyński powinien odejść po przegranych wyborach, a jego miejsce może zająć Patryk Jaki bądź Przemysław Czarnek.

Odniósł się także do bieżącej polityki: "Jesteśmy bezradni jako Polacy wobec niedemokratycznej, niesamorządnej sytuacji, którą narzucili nam rządzący. Siłą przejmowane media, prokuratura, siłą osadzani w więzieniach posłowie. Nie mamy czołgów, nie mamy karabinów, nie idziemy z czołgami na Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i nie pójdziemy, bo nie jesteśmy nimi".

W ten sposób zaznaczył, że PiS nie będzie próbował wygrać na ulicy poprzez przemoc tak jak próbowała Koalicja Obywatelska.

 

Źródło: RMF24/Interia

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną